Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 gier na jesienne dni

2022-10-10

Jesień rozgościła się już na dobre. Nadszedł czas długich wieczorów spędzanych najchętniej pod kocykiem, z ciepłą herbatą w dłoni. Naszą propozycją na jesienne dni są zajmujące gry planszowe.

Oto kilka z nich:

 

Monopoly

Stara, popularna gra polegająca na zarządzaniu nieruchomościami, a dokładniej kupowania i odsprzedawaniu domów czy hoteli. Obchodząc dookoła planszę, stajesz na poszczególne jej pola.  Jeśli wejdziesz na nieruchomość innego gracza, musisz zapłacić kaucję. Od ciebie zależy twój majątek. Jeśli będziesz podejmował trafne decyzj,e możesz zostać nawet milionerem. Monopoly to gra dynamiczna, pełna zwrotów akcji.

 

Wsiąść do pociągu

Łatwa i przyjemna gra towarzyska. Odpowiednia dla dzieci i dorosłych. Dostępne są jej różne wersje, m.in.: Europa i USA. Polega na zajęciu trasy obejmującej atrakcyjne miejsca danego miasta zawarte na kartach, które otrzymujesz na początku rozgrywki. Każda trasa oznaczana jest innym kolorem. Wsiąść do pociągu to gra, z której można nauczyć się geografii.

 

Small World

To walka armii poszczególnych ras. W grze do wyboru jest ich 14. Chodzi o zdobycie chociaż skrawka nowej ziemi i rozbudowie swojej cywilizacji, wypierając przy tym inne. Każda z cywilizacji ma do dyspozycji ”specjalną moc – zdolność, dzięki której może podbijać kolejne tereny. Gracze za powodzenia otrzymują monety zwycięstwa. Small World to gra strategiczna o dynamicznym przebiegu. Dzięki niej na pewno nie dopadnie cię marazm.

 

Dixit

Karciana gra skojarzeń. Wybrany spośród uczestników Bajarz odkrywa jedną ze swoich kart i dobiera hasło kojarzące się z obrazkiem znajdującym się na niej. Reszta graczy wybiera jedną ze swoich kart pasujących do hasła Bajarza. Następnie należy potasować wszystkie karty. Celem gry jest odgadnięcie, którą kartę wyłożył Bajarz.

 

Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie

Ambitna, przygodowa gra science fiction dla wytrwałych. Gra skupia się na poznaniu nowego terytorium, jakim jest planeta Mars, na której toczy się akcja. Musisz utrzymać swoją bazę na obcej ziemi, żeby przetrwać. Do gry dedykowana jest bezpłatna aplikacja, która umożliwia zapisanie danego etapu gry, w którym się znalazłeś, aby wrócić do niej w innym momencie.

 

Skorzystajcie z naszych propozycji, by zapewnić sobie nie jeden emocjonujący wieczór z przyjaciółmi.

 

Autor: Marta Halicka


Widok zawartości stron Widok zawartości stron