Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 magicznych miejsc w Polsce do odwiedzenia latem

2022-07-04

Lato to dobry czas na krótkie weekendowe wyjazdy w Polskę. Proponujemy kilka magicznych miejsc, które o tej porze roku wyglądają wyjątkowo urokliwie.

Góry, Mazury, Bieszczady, a może nad Morze? Miejsc do odwiedzenia jest wiele, w większości dobrze znanych i licznie odwiedzanych. Okres wakacyjny to okazja do spojrzenia na otaczający nas świat w zupełnie innej odsłonie. Natura potrafi działać odprężająco na człowieka i pozwala naładować nieco baterię oraz zapomnieć o codziennych obowiązkach.

Gdzie warto pojechać?

 

Morskie Oko w Zakopanem

To jedno z najbardziej znanych i najliczniej odwiedzanych miejsc. Jezioro znajduje się 1395 m n. p. m. w samym środku skalnych ścian, które malowniczo odbijają się w lustrze wody, napawając nas chwilą spokoju i refleksji. Mimo, iż można tu spotkać wielu turystów, Morskie Oko trzeba odwiedzić choć raz w swoim życiu. Szczególnie polecany jest spacer wokół jeziora, który zajmuje ok. 40 minut.

 

Morskie Oko, fot. Panthermedia

 

Trasa rowerowa R10 wzdłuż wybrzeża

Jest kwintesencją polskiego Bałtyku. Cała trasa liczy około 600 km. Rozpoczyna się na wyspie Wolin, a kończy przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim w miejscowości Braniewo. Podczas wycieczki rowerowej możemy zobaczyć prawdziwe piękno polskiego wybrzeża, dbając przy tym o przypływ endorfin.

 

Wiatrak w Świnoujściu, fot. Panthermedia

 

Zamek w Mosznej

To zabytkowa rezydencja na Opolszczyźnie z XVIII wieku. Zwiedzanie pałacu zajmuje około 2 godzin. Zamek składa się z 365 pomieszczeń i 99 wież i wieżyczek, otoczony ogromnym Parkiem, w którym znajdziemy trzystuletnie dęby oraz rododendrony, a ze stawu możemy usłyszeć orkiestrę rechoczących żab. Jest to bajeczne miejsce, dzięki któremuj zdobędziemy wiedzę historyczną oraz nacieszymy oczy niesamowitym krajobrazem.

 

Zamek w Mosznej, fot. Panthermedia

 

Jezioro Turkusowe

Zlokalizowane jest w Koninie w województwie wielkopolskim. Dzięki wodzie o zabarwieniu niebiesko-zielonym wygląda egzotycznie, a na fotografiach wychodzi niesamowicie magicznie. Jezioro jest martwe. Woda ma silny zasadowy odczyn, dlatego kąpiel w tych wodach jest zabroniona. Mimo tego turkusowe wybrzeże jest coraz bardziej popularne i odwiedzane przez turystów.

 

Turkusowe Jezioro w Koninie, fot. Panthermedia

 

Błędne Skały w Górach Stołowych

To zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt. Przebiega przez nie kilkusetmetrowa piękna trasa turystyczna, a najciekawsze jest to, że w najwęższych miejscach turyści muszą przeciskać się pomiędzy skalnymi szczelinami wąskimi na kilkadziesiąt centymetrów.

 

Błędne Skały w Górach Stołowych, fot. Panthermedia

 

Polska to kraj, który został przez naturę obficie obdarowany, dlatego zachęcamy do częstego obcowania z nią i poznawania magicznych miejsc naszej ojczyzny.

 

Autor: Marta Konieczna


Widok zawartości stron Widok zawartości stron