Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 pomysłów na wspólne spędzenie czasu w święta

2021-12-21

Jak uniknąć zasiedzenia w czasie Świąt? Przedstawiamy Wam 5 pomysłów na aktywne spędzenie świątecznego czasu – najlepiej z rodziną!

O ile przedświąteczny czas jest bardzo aktywny i obfituje w różnego rodzaju przygotowania, o tyle już podczas samych świąt zasiadamy do suto zastawionego stołu, objadamy się i pozostajemy w tym błogim lenistwie przez kolejne 3 dni.

Warto jednak ruszyć się zza stołu i wspólnie z najbliższymi spędzić ten czas nieco aktywniej. Jeśli brakuje wam pomysłów, może zainspirują was poniższe propozycje.

 

  1. Pomoc w przedświątecznych przygotowaniach

Przedświąteczny okres to czas porządków. Warto poświęcić go na dobre uczynki – pomoc najbliższym. W natłoku obowiązków na pewno znajdzie się coś do zrobienia – sprzątanie, ubieranie choinki, przystrajanie domu czy gotowanie. Nie czekaj na znak – zapytaj, jak możesz pomóc.

 

  1. Spacer z rodziną

Święta to magiczny czas pełen zjednoczenia i rodzinnych spotkań. Zamiast zalegania na kanapie z pełnym brzuchem lub ślęczenia przed telewizorem, dobrym pomysłem jest wybranie się na dłuższy spacer po okolicy – i to niezależnie od pogody. Świeże powietrze poprawi samopoczucie i doda energii.

 

  1. Kino domowe

Alternatywą dla wielogodzinnego maratonu telewizyjnego jest konkretny film familijny, który chętnie obejrzą wszyscy członkowie rodziny, zarówno młodsi, jak i starsi. Wybierzcie odpowiedni film, zorganizujcie popcorn lub inną przekąskę wprowadzającą w nastrój kinowy. Rodzinne oglądanie to doskonały sposób na integrację oraz wprowadzenie magicznej, świątecznej atmosfery.
 

  1. Wspólna gra w ulubione planszówki

Jedną z aktywności podczas Świąt może być granie w gry planszowe. Podczas tej inspirującej zabawy zacieśniamy więzi rodzinne i po prostu dobrze się bawimy. Wiele gier dostępnych jest w świątecznych wydaniach.
 

  1. Śpiewanie kolęd

Okres Świąt to również krótki czas w roku, podczas którego można śpiewać kolędy. Warto wrócić do tradycji wspólnego kolędowania. Jeśli ktoś z rodziny umie grać na jakimś instrumencie, takie wspólne śpiewanie będzie jeszcze ciekawsze.

 

Niewątpliwie każda świąteczna aktywność czy też nawet lenistwo, ale spędzone wspólnie, nastraja optymizmem i sprawia, że święta stają się wyjątkowe.

 

Autor: Marta Halicka


Widok zawartości stron Widok zawartości stron