Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

5 powodów, dla których warto jeździć rowerem

2022-06-02

Jazda rowerem przynosi korzyści dla ciała, ducha i środowiska. Nie wiesz jakie? Sprawdź w naszym tekście!

Jeśli lubisz jeździć rowerem, to pewnie bez problemu wymienisz korzyści, jakie daje ten środek transportu. A jeśli nie jesteś fanem roweru, to może po przeczytaniu tego tekstu zmienisz zdanie?

 

Jazda rowerem to dbanie o zdrowie.

Ruch to zdrowie – fakt oklepany, ale niedoceniany! Na co dzień ciężko czasem zapewnić sobie wystarczającą ilość aktywności fizycznej. Ale jeśli codziennie jeździsz rowerem do szkoły czy do pracy, możesz być pewien, że to minimum będzie spełnione. Jazda rowerem pomaga spalać kalorie, korzystnie wpływa na pracę serca, kształtuje mięśnie oraz poprawia kondycję.

 

Jazda rowerem uszczęśliwia.

Jazda rowerem to wysiłek fizyczny, dzięki któremu ciało produkuje endorfiny (hormony szczęścia), wpływające na dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie. Jazda rowerem pomaga także redukować stres. Cóż więcej dodać?

 

Jeżdżąc rowerem, dbasz o środowisko.

Dbanie o środowisko to kolejna korzyść z poruszania się rowerem, której nie sposób przecenić. Rower nie potrzebuje paliwa, nie wytwarza spalin i nie hałasuje. Jeśli więcej osób zaczęłoby poruszać się rowerem, znacznie wpłynęłoby to na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

 

Jazda rowerem to oszczędność.

Przede wszystkim czasu, zwłaszcza w mieście. Rower nie musi stać w korkach, można nim szybko ominąć zatłoczone ulice i dojechać na miejsce szybciej niż samochodem czy tramwajem. Oszczędzasz też pieniądze, nie płacąc za paliwo czy bilet.

 

Jazda rowerem zbliża.

Wspólne przejażdżki z przyjaciółmi, rodzinne wycieczki rowerowe – sama przyjemność, prawda? Rower może też przybliżyć do natury – łatwo nim wybrać się do lasu czy na łąkę, nie powodując przy tym hałasu i nie produkując spalin.

 

Autor: Joanna Buharewicz

 

Źródła:

https://www.ekologia.pl/styl-zycia/eko-technologie/jednoslady-ekologiczny-styl-zycia-i-sposob-na-korki,12194.html


Widok zawartości stron Widok zawartości stron