Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Aktywne i bezpieczne ferie z OHP

2022-01-11

Ferie zimowe to jeden z najmilszych aspektów roku szkolnego. Po pierwszym semestrze nauki przychodzi oczekiwany czas odpoczynku. Jeśli jeszcze nie wiecie, jak spożytkujecie te dwa tygodnie wolnego od zajęć dydaktycznych, wychodzimy wam naprzeciw.

Mamy kilka propozycji. Stawiamy na aktywność i bezpieczeństwo.

Ferie zimowe najczęściej kojarzą się ze śniegiem, górami, sportami zimowymi, czasem spędzonym w gronie przyjaciół. Jeśli ktoś jedzie na wypoczynek zorganizowany, nie musi martwić się o nocleg, wyżywienie, opiekę czy transport. Super! Nie ma czasu na nudę!

Ferie „na miejscu”

Jeśli zostajecie na ferie w domu, też nie musicie się nudzić. Pierwszy krok to odejście od telewizora, laptopa czy telefonu. Drugi krok to pamiętanie na każdym kroku o bezpieczeństwie swoim i osób, które z nami przebywają.

Nieważne czy spędzamy czas wolny w miejscu swojego zamieszkania, czy daleko poza domem, nigdy nie możemy zapominać o zachowaniu bezpieczeństwa. Często nie mamy świadomości, jakie zagrożenia płyną z nieodpowiedzialnych zachowań. Lodowisko na jeziorze czy rzece nie jest zbyt dobrym pomysłem na jazdę na łyżwach, tak samo wysokie górki usytuowane przy drodze nie są dobrym miejscem na zjeżdżanie na sankach czy deskach.

Nasze pomysły

Oto kilka pomysłów na spędzenie ferii zimowych, gdy zostajesz w domu:

  1. Wyjdź ze znajomymi na łyżwy, sanki, narty – zapewniona dobra zabawa w doborowym towarzystwie.
  2. Nie czekaj na śnieg i poznaj swoją okolicę – wychodź na spacery, może uda ci się dostrzec coś nowego, na co nigdy nie zwracałeś uwagi, a gdy zima obdarzy nas obficie śniegiem, podziwiaj widoki!
  3. Jeśli chcesz się zrelaksować i wyciszyć, dobrym rozwiązaniem jest wyjście na basen.
  4. Gdy zima zrobi psikusa i pogoda nie pozwoli wyjść z domu, weź dobrą książkę albo zaproś przyjaciół i zagrajcie w grę planszową – to może być naprawdę miło spędzony czas.
  5. Zapoznaj się z ofertą Ochotniczych Hufców Pracy, dowiedz się gdzie i w jakim terminie organizowany jest wypoczynek zimowy. Często są to nie tylko zajęcia sportowe, ale również pogadanki, lokalne wycieczki, wyjścia np. do kina, muzeum.

Jeśli poszukujesz miejsca, gdzie spędzić aktywnie, miło i bezpiecznie ferie zimowe z rodziną czy przyjaciółmi, zerknij na propozycje miejsc noclegowych, które oferują hotele szkoleniowe OHP https://ohp.pl/?page_id=58786

 

Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze!

 

W razie niebezpieczeństwa skontaktuj się z odpowiednimi służbami:

Numer Alarmowy z telefonu komórkowego – 112

Policja – 997

Straż pożarna – 998

Pogotowie Ratunkowe – 999

 

Wszystkim życzymy aktywnych, bezpiecznych ferii zimowych, miłego spędzenia wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi!

 

Autor: Paulina Szalast, wychowawca Hufca Pracy w Kraśniku


Widok zawartości stron Widok zawartości stron