Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dropshipping, pomysł na biznes

2020-09-17

Myślisz o własnym biznesie lub o dodatkowej pracy? Chcesz pracować bez wychodzenia z domu? Sprawdź, na czym polega dropshipping i dlaczego może być to wygodny sposób na zarobek.

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to model sprzedaży przez internet. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym twój e-sklep jest wirtualny. Masz dostęp do tysięcy produktów. W praktyce oznacza to, że nie musisz mieć magazynu ani dużego budżetu na start. Klient kupuje jakąś rzecz w twoim sklepie, a jego wysyłką do klienta zajmuje się hurtownia lub producent. Nie musisz martwić się pakowaniem ani przygotowaniem rzeczy do wysyłki.

 

Jakie masz obowiązki?

Po pierwsze, trzeba założyć działalność gospodarczą. Nie możesz sprzedawać jako osoba prywatna. Obecnie jest to bardzo proste i nie wymaga wielu formalności.

 

Pożądane cechy, które ułatwiają pracę e-sprzedawcy:
- dokładność i sumienność,
- samodzielność w działaniu i umiejętność organizacji pracy własnej,
- empatia, szczera troska o drugiego człowieka, chęć pomocy.

 

Po drugie, jesteś sprzedawcą więc musisz podjąć decyzję co chcesz sprzedawać. Warto dokładnie to przemyśleć. Wybór branży, o której nic nie wiemy, może znacznie utrudnić pracę.

Kolejny krok to wybór hurtowni, z którą będziesz współpracował. Przez zintegrowany, automatyczny system dostaniesz dostęp do wielu produktów. Integrację możesz zrobić samodzielnie lub skorzystać z gotowych narzędzi dostarczanych przez tak zwane platformy wdrożeniowe. 

 

Główne korzyści

Nie masz nad sobą szefa. Dropshipping jest idealny dla osób, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, a jednocześnie chcą pracować na własny rachunek. Możesz zdobyć cenne doświadczenie i przy okazji zarobić pieniądze. Jest to idealne zajęcie, dla tych, którzy cenią sobie mobilny tryb życia, lub po prostu chcą pracować z domu. 

 

Autor: Joanna Bogucka

 

Źródła:

https://www.zafirmowani.pl/artykuly-i-wideo/zakladanie-dzialalnosci/dropshipping-genialny-pomysl-na-latwy-biznes-dla-kazdego

https://b2btrade.eu/Info/Dropshipping?gclid=EAIaIQobChMI8rOtrYmJ6wIVDqWyCh0TCAD1EAAYAiAAEgKsfPD_BwE  

https://redcart.pl/blog/na-czym-polega-dropshipping

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-e-commerce-kanaly-sprzedazy-dla-poczatkujacego-e-sprzedawcy

Widok zawartości stron Widok zawartości stron