Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Filmy i seriale z motywem wakacji – zobacz, co obejrzeć latem na Netflix i HBO Max

2022-07-21

Wakacje najlepiej spędzać aktywnie na świeżym powietrzu, ale wiadomo, że czasem lubimy coś obejrzeć. Dlatego to świetny moment, by nadrobić zaległości filmowe i serialowe. Zapraszamy na nasz przegląd seriali i filmów w letnim klimacie.

Przedstawiamy propozycje z dwóch najpopularniejszych serwisów streamingowych – Netfllix i HBO Go. Kolejność przypadkowa.

 

Netflix

Lato Summer (2022)

Australijski serial to ostatni hit Netflixa w kategorii „dla nastolatków”. Jego bohaterką jest Summer – dziewczyna z Nowego Jorku, która została wyrzucona ze szkoły i wysłana do rodziny w Australii. Zbuntowana nastolatka w małym australijskim miasteczku poznaje młodego surfera i robi spore zamieszanie w nowym miejscu zamieszkania. Okazuje się jednak, że nie jest tu aż tak źle... I że być może Summer odnalazła swoje miejsce na świecie? Przekonajcie się sami.

 

 

Trzy metry nad niebem (2020)

Serial inspirowany książką Federico Moccii. Historia dwojga nastolatków z różnych środowisk, którzy zakochują się w sobie podczas lata na włoskim wybrzeżu Adriatyku. Aż trzy sezony letnich melodramatów, zabawy, przyjaźni i klimatycznego włoskiego kurortu. Ciekawa odmiana od amerykańskich produkcji.

 

 

Outer Banks (2020)

Serial Netflixa przedstawia historię nastoletniego Johna i jego najlepszych przyjaciół, którzy postanawiają znaleźć legendarny skarb powiązany ze zniknięciem jego ojca. Znowu surferzy, tym razem amerykańscy. Do tego przyjaźń, tajemnica, zabawa – niby banalna opowieść, a jednak wciąga niesamowicie i ma naprawdę dobre opinie jak na serial dla nastolatków.

 

 

Pod wiatr (2022)

Polska propozycja Netflixa filmu o wakacjach. Opis dystrybutora: „Fale, słońce i pasja towarzyszą w nadmorskim kurorcie zakochanej w instruktorze kitesurfingu nastolatce z zamożnej rodziny” zachęca do obejrzenia, zwłaszcza, że w polskim kinie brakuje letnich filmów dla nastolatków. „Pod wiatr” to film niezbyt przychylnie oceniany przez krytyków, jednak warto go obejrzeć choćby ze względu na klimat polskiego wybrzeża. A także po to, by samemu się przekonać!

 

 

Bezsenność we dwoje (2022)

Netflix zachęca do obejrzenia filmu takim opisem: „Latem przed rozpoczęciem studiów pilna Auden poznaje tajemniczego Eliego. Podczas nocnych wypraw chłopak pokazuje jej beztroskie nastoletnie życie, którego jej brakowało.” Po obejrzeniu stwierdzamy, że to naprawdę fajne, letnie kino – w sam raz na wakacyjny wieczór.

 

 

HBO Max

Życie na fali (2003)

Kultowy serial dla młodzieży, który ma cztery sezony. Jego akcja nie dzieje się latem, ale dzięki słonecznej Kalifornii ma właśnie taki klimat. „Życie na fali” to historia chłopaka z biednej dzielnicy, który trafia do bogatego domu w prestiżowej dzielnicy Kalifornii –  Orange Country. Odnalezieniu się w nowym środowisku towarzyszą intrygi i nowe znajomości. Serial dość wysoko oceniony przez widzów i krytyków. Ma też świetną ścieżkę dźwiękową.

 

 

Bajer z Bel-Air (1990-1996)

Klasyczny sitcom z lat 90-tych, który także nie jest serialem o wakacjach, ale (podobnie jak w przypadku „Życia na fali”) przez akcję dziejącą się w słonecznej Kalifornii zdecydowanie ma letni klimat. Will (w tej roli niezawodny Will Smith), nastolatek ze śródmieścia Filadelfii, zostaje wysłany do Kalifornii, aby zamieszkać ze swoimi bogatymi krewnymi w nadziei, że „wybiją mu głupie pomysły z głowy i wpoją mu dobre, tradycyjne wartości”. Czy im się uda? Sprawdźcie, oglądając chociaż kilka odcinków – mnóstwo śmiechu gwarantowane!

 

 

Niebiańska plaża (2000)

Filmowy klasyk z Leonardo DiCaprio w roli głównej. Historia  znudzonego zachodnią cywilizacją młodego Amerykanina, który w poszukiwaniu egzotycznych przygód rusza z parą nowo poznanych znajomych na rajską wyspę u wybrzeży Tajlandii. Zamiast raju na ziemi czeka ich tam jednak coś dużo mniej przyjemnego... Co? Przekonajcie się sami, oglądając. Poniższy zwiastun fajnie pokazuje dawną jakość kaset VHS.

 

 

Lato Bagnoldów (2019)

Pełna humoru i ciepła opowieść o budowaniu więzi. Rozwódka w średnim wieku i jej nastoletni syn, wielki fan thrash metalu, niespodziewanie zmuszeni są spędzić razem sześć długich wakacyjnych tygodni. Scenariusz filmu został oparty na powieści graficznej Joffa Winterharta. Naprawdę dobra propozycja w temacie wakacyjnym – zwłaszcza jeśli nie masz ochoty na kolejny film o nastoletniej miłości czy serial o plażach i surfowaniu.

 

 

Przygoda po włosku (2020) – film

Włoski film opowiada o trzech przyjaciołach, którzy kilka tygodni przed upadkiem Muru Berlińskiego wyjeżdżają na wakacje do kontrolowanej przez Związek Radziecki Europy Wschodniej. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót po tym, kiedy spotkany przez nich uchodźca z Rumunii ma do nich nietypową prośbę. Przygoda obfitująca w absurdalne sytuacje, a do tego klimat przełomu politycznego – naprawdę warto obejrzeć, choćby dla wartości historycznej, ale nie tylko.

 

 

Miłych seansów!

 

Zestawienie przygotowała: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron