Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak być szczęśliwym?

2022-04-25

Każdy z nas chce być szczęśliwy… i dla każdego szczęście może mieć inne znaczenie. Dla jednych jest to zdrowie, dla innych – miłość, dla jeszcze innych – praca dająca spełnienie albo życie w zgodzie ze sobą. Poznaj kilka sposobów na szczęśliwsze życie.

Czym jest szczęście? Według definicji to stan ducha, emocja spowodowana pozytywnymi wydarzeniami. Synonimami są radość i zadowolenie.
 

Co należy robić, aby być szczęśliwym?

 

Uśmiechaj się!

Do siebie (np. stojąc przed lustrem), do ludzi, do świata, do swoich myśli. Nie tylko poprawisz komuś humor, rozpromienisz jego dzień, ale również rozładujesz napięcie i stres. Uśmiech jest niczym słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy, jak mawiał Victor Hugo. Od dziś niech uśmiech będzie twoją wizytówką!

 

Zauważ „szklankę do połowy pełną”

Staraj się być optymistą. Szukaj pozytywnych aspektów w każdej sytuacji. Nie skupiaj się na przeszkodach, a każdy problem potraktuj jako wyzwanie.

 

Dostrzegaj i wykorzystuj okazje

Życie jest zaskakujące i przynosi wiele możliwości. Jeśli jesteś skupiony tylko na własnych wyobrażeniach, nie będziesz w stanie dostrzec pojawiających się okazji. Nowo poznani ludzi mogą być inspiracją do spojrzenia na świat z innej perspektywy.

 

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Wampirom energetycznym powiedz zdecydowane „Nie!”.

 

Praktykuj wdzięczność

Doceniaj to, co masz. Jeśli cieszymy się tym, co mamy, dostajemy tego od życia jeszcze więcej.

 

Nie zazdrość innym 

Nie myśl, że „trawa u sąsiada jest bardziej zielona”. Nie wiesz, jak naprawdę wygląda jego życie, z jakimi problemami musi się zmagać na co dzień.

 

Bądź tu i teraz

Przeszłości nie da się zmienić, przyszłość jest niepewna, ważna jest teraźniejszość. Nie rozpamiętuj tego, co już minęło. To nie powróci. Nie obawiaj się nadmiernie tego, co ma się dopiero wydarzyć. Skup się na chwili obecnej. Chwili, która trwa i może być najlepszą z Twoich chwil...

 

I pamiętaj…

Rzeczy podobne się przyciągają, zaś szczęściarze biorą los we własne ręce i działają. To TY jesteś kreatorem własnego szczęścia!

 

 

Autor: Agnieszka Serek, doradca zawodowy, MCK w Końskich

 

 

Źródła:

https://www.kobiety.pl/lifestyle/krotki-kurs-przyciagania-szczescia

http://stapler.pl/hydepark/przyciagnij-szczescie-swoja-postawa


Widok zawartości stron Widok zawartości stron