Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Jak zachować pogodę ducha w każdej sytuacji?

2021-03-08

Zasmucisz się czy uśmiechniesz i obrócisz w żart? Zezłościsz się czy zachowasz spokój ducha? Ty wybierasz! Nieważne co się dzieje w twoim życiu i jaka sytuacja cię spotka, warto zachować wewnętrzną równowagę i pogodę ducha. Jak to zrobić?

Przyjrzyj się swoim myślom...

Odrzuć negatywne myśli i nie zamartwiaj się na zapas. Większość z tych rzeczy, których się obawiasz, może wcale się nie wydarzyć. Problemy, które ci się przytrafiły, może nie będą wydawać się aż tak poważne, gdy spojrzysz na nie ze spokojem. Skończ więc patrzeć na świat w czarnych barwach, bo dzięki temu zachowasz pogodę ducha i pozytywnie nastawisz do każdej sytuacji w życiu i problemów, które napotkasz. Zawsze pamiętaj, że najlepsze jest jeszcze przed tobą.

 

Bądź wdzięczny

 

Zamiast narzekać, że czegoś nie masz, skup się, na tym co masz. Doceń wszystko, co w życiu posiadasz, chwile radości, które cię spotkały, ludzi, sukcesy, które udało ci się osiągnąć, marzenia, które spełniłeś. Pamiętaj o tych małych chwilach szczęścia, rzeczach, które dają radość.

Nie chowaj w sobie żalu i urazy, za to co minęło, nie pytaj też, dlaczego obecnie jest tak, a nie inaczej, raczej bądź wdzięczny za to, co masz. Takie podejście do życia może dać ci wewnętrzny spokój i przede wszystkim pogodę ducha. Jeśli będziesz miał ciągłe pragnienie osiągnięcia czegoś więcej i nie docenisz tego, co masz, to nigdy nie będziesz w pełni szczęśliwy.

 

Wielka siła sugestii

 

Pozytywne sugestie naprawdę mogą cię wzmocnić i podnieść nastój. Takie myślenie świetnie działa na realizację postanowień, planów i marzeń. Może pomóc ci mocniej uwierzyć w siebie i wzmocnić energię, a to da ci dobre nastawienie i pogodę ducha. Pozytywne podejście do ludzi i świata pozwala wytworzyć siłę i moc, która w bardzo prosty sposób może przemienić ciebie i odmienić szarą rzeczywistość twojego życia.

 

Zrób coś dla innych

 

Warto bezinteresownie zrobić coś dobrego dla innych, bo to pozytywnie podziała na ciebie, na twoje samopoczucie, pogodę ducha i nastawienie do świata. Wspierać innych może każdy i nie chodzi tu wcale o grubość twojego portfela. Czasem niewiele trzeba, by pomóc drugiej osobie, wystarczy chociażby mały gest, życzliwa rozmowa czy uśmiech.

 

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

 

Otaczaj się ludźmi, którzy mają pozytywne nastawienie i pogodę ducha. Tacy ludzie wnoszą do życia dużo radości, warto więc wybierać mądrze swoje otoczenie. Podejdź do życia z poczuciem humoru, a sam zobaczysz, że świat i otaczający cię ludzie staną się trochę bardziej przyjaźni.  

 

Autor: Sylwia Gąsowska

 

Źródła:

https://agnieszkamaciag.pl/co-to-sa-afirmacje-oraz-silna-poranna-afirmacja-dobrostanu-i-mocy/

 https://selfmastery.pl/jak-zachowac-pozytywne-podejscie-do-zycia/

Christophere Andre, Nastroje. Jak nauczyć się pogody ducha


Widok zawartości stron Widok zawartości stron