Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Obudź w sobie nadzieję wraz z przyjściem wiosny!

2021-03-22

Zastanawiasz się, jak to robią osoby, które są szczęśliwe mimo przeciwności losu i mają w sobie niesamowitą siłę i radość życia? Ich sekret tkwi w nadziei. Bo to nadzieja ma tak wielką moc.

Wiosną, wraz z powiewem cieplejszego powietrza, możesz obudzić w sobie taką właśnie nadzieję na lepsze jutro. To taki sposób myślenia, który może dać ci pozytywną energię i siłę do osiągnięcia każdego celu w szkole i pracy, do spełniania wszystkich swoich marzeń. Spójrz więc na świat z optymizmem i wkrocz radosnym krokiem w ten wiosenny czas.

 

Nigdy nie trać nadziei

Nadzieja bardzo pomaga w życiu, dlatego nigdy nie można jej stracić. Nigdy też nie można jej niszczyć w innych ludziach. Można za to się podzielić nią z innymi, bo nadzieja może się udzielić. Może dać energię i obudzić do życia, nie tylko ciebie, ale i osoby w twoim otoczeniu.

Gdy nadzieja zanika, pogarsza się samopoczucie. Jest to bowiem rodzaj życiowej postawy, który zbliżony jest do optymizmu, ale jedyny w swoim rodzaju, bo bez nadziei tak trudno żyć. Ona może ukierunkować twoje działania na przyszłość i sprawić, że będziesz zdolny i gotowy do realizacji celów, planów i marzeń. Nadziei można się nauczyć. Odrzuć więc destrukcyjne myśli i nie trwaj w poczuciu beznadziei i bezsensu, bo to może niepotrzebnie cię zasmucać i blokować.

 

Najlepsze jeszcze przed tobą

Nawet, jeśli za oknem nadal zimowa pogoda, to możesz już teraz powiedzieć sobie, że niedługo będzie pięknie, będzie lepiej. Już jest coraz dłuższy dzień, coraz więcej światła. Jest takie wiosenne oczekiwanie, że za chwilę będzie więcej słońca i ciepła i będzie tak już na dłużej. Czy myśl, że najlepsze jest przed tobą, nie poprawia ci od razu samopoczucia? Właśnie o taką wiosenną energię tu chodzi! 

 

Skąd czerpać nadzieję? 

Dzięki wiosennej nadziei możesz poczuć, że żyjesz pełnią życia. Zainspiruj się tym czasem, żeby chciało ci się działać, uczyć i pracować, tak jak ci się czasem nie chce. Unikaj tego, co odbiera radość. Pomyśl, co najbardziej lubisz w tej wiosennej aurze. Zacznij spędzać czas na słońcu i świeżym powietrzu. Naucz się czerpać radość z tego, co cię otacza.

Jest mnóstwo wiosennych przyjemności i to zupełnie za darmo. Świat przyrody budzi się do życia i zachęca do aktywności. Jest coraz lepsza pogoda, ptaki śpiewają, drzewa za chwilę będą zielone i pojawią się kwiaty. Dobrze jest skorzystać z wiosennej pogody i wyjść na spacer, rower czy spotkać się z ludźmi, w których towarzystwie dobrze się czujesz i dają ci dużo radości.

 

Wnieś ten wiosenny klimat również do swojego mieszkania czy miejsca pracy, na przykład w postaci dekoracji. Zajrzyj do naszej strefy do pobrania, gdzie możesz znaleźć wiosenne grafiki do wydruku.

 

Z nadzieją zaplanuj wiosnę

Wiosna to jest właśnie dobry czas na planowanie i teraz możesz wymarzyć sobie, co lubisz robić najbardziej. To, że będzie czekało cię coś miłego, będzie motywowało cię do działania. Na zewnątrz zaczyna być coraz ładniej, więc ty też zacznij się uśmiechać. Uwierz w to, że ta wiosna to będzie dobry czas na realizację planów. Taka nadzieja na lepsze jutro naprawdę działa.

Wiosną ubierz się w radosny nastrój, bądź miły dla innych. Uśmiechnij się, bo do ciebie też uśmiechną się inni.

 

Obudź w sobie nadzieję na lepsze jutro i zmieniaj świat, ale zacznij od swojego otoczenia i od osoby, która jest najbliższa - czyli od siebie samego.

 

Autor: Sylwia Gąsowska

 

Źródła:

https://pl.aleteia.org/2018/03/26/nadziei-mozesz-sie-nauczyc-to-sposob-myslenia/

Małgorzata Kościelska „Nadzieja w życiu ludzi”

https://belchatow.naszemiasto.pl/katarzyna-korpolewska-o-to-chodzi-ze-wiosna-rodzi-nadzieje/ar/c6-5019180


Widok zawartości stron Widok zawartości stron