Aktualności Aktualności

 • 15.12.2023

  Wyjątkowy prezent nie musi być drogi
  Niezależnie od okazji, brak budżetu nie musi oznaczać braku możliwości dawania prezentów. Istnieje wiele kreatywnych sposobów, aby zaskoczyć bliskich i sprawić, że poczują się wyjątkowi, nawet, jeśli nie możemy wydać fortuny.

 • 13.12.2023

  5 książek dla młodzieży, które warto przeczytać w grudniu
  Jeśli chcecie miło spędzić zimowe wieczory, warto sięgnąć po książki w świątecznym klimacie. Sprawdźcie, jakie pozycje polecamy na grudzień.

 • 12.12.2023

  Youtuberzy - wzory do naśladowania czy sprzedawcy w sieci?
  Kim są youtuberzy i dlaczego mają duży wpływ na nasze decyzje zakupowe? Czy warto ufać temu, co pokazują? Czy ich działalność można nazwać pracą? Przeczytajcie tekst, który wprowadzi was w youtobe’owe tajemnice.

 • 08.12.2023

  OHP to dobra decyzja – historia Nikoli
  Nikola Kwiatkowska to absolwentka włocławskiego Hufca Pracy. W roku szkolnym 2022/2023 ukończyła Branżową Szkołę I stopnia w WSO „Cogito’’. Kształciła się w zawodzie sprzedawca. Praktyczną naukę zawodu odbywała w markecie spożywczym Lewiatan. Przez cały cykl kształcenia absolwentka była aktywnym i pilnym uczestnikiem oraz rozwijała swoje pasje.

 • 07.12.2023

  Jak zrobić kreatywne zdjęcie smartfonem? Kilka prostych sztuczek
  Lubisz robić zdjęcia? Chcesz, żeby twoja fotografia była kreatywna i przyciągała wzrok oglądających? Skorzystaj z kilku porad. Weź telefon do ręki i działaj!

 • 30.11.2023

  Jak angażować się w pomoc potrzebującym?
  Przed świętami w mediach społecznościowych da się zauważyć zwiększoną ilość udostępnień zbiórek charytatywnych. Internauci próbują w ten sposób wspierać chore dzieci, osoby ubogie czy schroniska dla zwierząt. Wpłacanie na zbiórki i udostępnianie ich to dobry sposób, by pomagać potrzebującym, jeśli jednak pragniesz bardziej zaangażować się w pomoc, rozważ inne możliwości.

 • 30.11.2023

  Stawki wynagrodzeń dla młodzieży w czasie nauki zawodu
  Jakie są stawki wynagrodzeń dla młodzieży uczącej się zawodu i od czego zależą? Sprawdź w tym tekście.

 • 28.11.2023

  Sztuka pracy zdalnej. Jak efektywnie zarządzać czasem i obowiązkami?
  Do niedawna pracować w domu mogli tylko nieliczni. Dziś wiele osób korzysta z takiej formy wykonywania obowiązków. Na co warto zwrócić uwagę? Poznaj sposoby na efektywną pracę z domu.

 • 21.11.2023

  Jak rozpoznać fake newsa?
  W erze Internetu łatwo można szerzyć dezinformację. Rozróżnienie czy dana informacja jest faktem, czy fake newsem (fałszywą informacją) może być trudne. Sprawdź, jakie kroki warto podjąć, żeby sprawdzić wiarygodność informacji.

 • 20.11.2023

  Gdzie znajdziesz pomoc? Instytucje i fundacje wspierające młodzież i dzieci
  Jeżeli czujesz złość, lęk, smutek, jesteś ofiarą przemocy, czujesz się dręczony, nie radzisz sobie z problemami – pomoc znajdziesz w różnych fundacjach, instytucjach i stowarzyszeniach działających na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży.

 • 15.11.2023

  Sztuczna inteligencja. Jakie zawody będą popularne w erze automatyzacji?
  Sztuczna inteligencja SI (ang. AI – artificial inteligence) jest coraz szerzej wykorzystywana. Wymyśla i wykonuje za ludzi różne czynności czy zadania. Uczniowie zlecają jej pisanie wypracowań albo wykonywanie tłumaczeń. Nawet księża korzystają z tej nowoczesnej technologii – sztuczna inteligencja pisze im kazania. Sprawdź, jak SI wpłynie na rynek pracy.

 • 14.11.2023

  Tablice wirtualne – jak mogą pomóc w nauce?
  Czy korzystaliście kiedyś z tablicy korkowej? Dlaczego nie spróbować wirtualnej? Pomoże ona w uporządkowaniu uzbieranych informacji, można ją także łatwo udostępnić innym osobom.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13