Aktualności Aktualności

 • 22.09.2023

  Konta w mediach społecznościowych dla rodziców nastolatków
  Czasem ciężko dojść z do porozumienia z nastolatkiem. Jeśli zależy ci na utrzymaniu dobrych relacji z nastoletnim dzieckiem, warto zaobserwować kilka kont w mediach społecznościowych, które podsuną ci od czasu do czasu dobrą radę w temacie wychowania.

 • 18.09.2023

  Pośrednik pracy – jak może pomóc twojemu dziecku?
  Pośrednik pracy to nie tylko osoba udzielająca informacji na temat dostępnych ofert pracy. Obecnie pośrednik pracy staje się niejednokrotnie dobrym partnerem na drodze do znalezienia najlepszego kandydata do pracy i jednocześnie jest mentorem w poszukiwaniu najlepszej drogi rozwoju kariery zawodowej dla młodego człowieka, opartej na aktualnych trendach rynku pracy.

 • 17.08.2023

  5 książek o wychowaniu nastolatków
  Zastanawiasz się, jak dogadać się ze swoim nastoletnim dzieckiem i pomóc mu przejść przez burzliwy czas dojrzewania? Skorzystaj z naszych propozycji książek o wychowaniu nastolatków.

 • 15.06.2023

  Doradztwo zawodowe dla młodzieży - dlaczego warto?
  Na czym polega praca doradcy zawodowego? W jaki sposób może on pomóc młodym ludziom i dlaczego warto skorzystać z jego porady? O tym wszystkim w tekście.

 • 18.05.2023

  Postawy młodzieży wobec niepełnosprawnych rówieśników
  O niepełnosprawności w ostatnim czasie słyszy się wiele. Ale czy rozumiemy, czym ona jest? Czy nasze postawy, postawy naszych dzieci i wychowanków wobec osób niepełnosprawnych są właściwe? Co lub kto tak naprawdę je kształtuje?

 • 19.04.2023

  Wychowani pod etat
  Z biegiem lat, od czasu kiedy pokolenie trzydziesto-, czterdziestolatków chodziło do szkoły, wiele zmieniło się w systemie oświaty i na rynku pracy. Młodzież ma teraz mnóstwo różnych przedmiotów, które mają nauczyć ich samodzielności, kreatywnego myślenia i radzenia sobie w otaczającym ich świecie.

 • 16.02.2023

  Jak pomóc dziecku wybrać zawód? Użyj Mapy Karier
  Jako rodzice nie powinniśmy zbytnio wpływać na decyzje dzieci odnośnie ich przyszłości, wybranej szkoły czy zawodu. Możemy im jednak pomóc w dokonaniu wyboru.

 • 10.01.2023

  Sposoby na skuteczną komunikację z nastolatkiem
  Masz już czasem dość, że twoje nastoletnie dziecko nigdy cię nie słucha? Spróbuj dotrzeć do niego jakoś inaczej niż standardowym krzykiem.

 • 15.11.2022

  Współczesne uzależnienia młodzieży
  Pokonywanie barier jest dla młodzieży ważnym elementem dorastania. To chęć udowodnienia sobie, a przede wszystkim innym – rówieśnikom, nauczycielom, rodzicom – że nie jest się już dzieckiem, tylko dorosłym człowiekiem, który może o sobie decydować.

 • 19.10.2022

  Nie taki w-f straszny jak ci się wydaje
  Jako matka nastoletniej dziewczynki oraz jako Komendant hufca postanowiłam bliżej przyjrzeć się aktywności fizycznej wśród młodzieży. Zauważyłam, że niepokojącym zjawiskiem jest znaczna ilość zwolnień lekarskich na lekcjach wychowania fizycznego.

 • 14.09.2022

  Jak pomóc dziecku w nauce?
  Twoje dziecko sygnalizuje trudności z nauką lub po jego złych ocenach widać, że sobie nie radzi? Sprawdź, jak możesz mu pomóc.

 • 21.07.2022

  Trzy książki, które pomogą rodzicom zrozumieć nastolatka
  Małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot. Pewnie nie jeden z rodziców powtórzył to powiedzenie. Okres dojrzewania nie jest łatwy ani dla rodziców, ani dla dzieci. Czy jednak naprawdę tak musi być? Czy z nastolatkiem można się dogadać?

 • Strony: 1  2