Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

II Edycja Targów Edukacji i Pracy w Pionkach

W Pionkach zostały zorganizowane drugie już Targi Pracy „Młodzi Przedsiębiorczy”. W tym roku na targach zaprezentowali się: lokalni pracodawcy, instytucje szkoleniowe i placówki oświatowe. Wystawcy oferowali konkretne miejsca pracy, prezentowali możliwości zdobycia dodatkowych kwalifikacji zawodowych. Młodzież mogła zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z terenu Pionek i okolic.

13 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyła się II edycja Targów Edukacji i Pracy „Młodzi Przedsiębiorczy” zorganizowanych w ramach ogólnopolskiego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Organizatorami Targów byli: Mazowiecka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Warszawie, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu, Młodzieżowe Centrum Kariery w Pionkach oraz Punkt Pośrednictwa Pracy w Pionkach.
Uroczystego otwarcia Targów dokonał: Dyrektor CEiPM w Radomiu - Henryk Słomka. Wśród zaproszonych gości byli m.in. Burmistrz Miasta Pionki – Marek Janeczek, Przewodniczący Rady Powiatu – Tadeusz Osiński, Przewodniczący Rady Miasta Pionki - Bohdan Tosza, Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Kazimierz Myśliwiec, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu - Józef Bakuła, Doradca EURES Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Radomiu - Janusz Wojcieszek – Łyś, Kierownik Filii Powiatowego Urzędu Pracy w Pionkach - Zdzisław Szczepaniak, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. M. Dąbrowskiej w Pionkach - Ewa Glegoła, Kierownik  Kształcenia Praktycznego w CKZiU w Pionkach – Magdalena Domagała, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pionkach – Agnieszka Stępień, Dyrektor Publicznego Gimnazjum  nr 1 w Pionkach - Barbara Glimasińska, Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pionkach - Wiktor Grzegorz Siek.

Tegoroczna edycja Targów zorganizowana została głównie z myślą o młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Wystawcy przygotowali dla nich oferty, ukierunkowane w szczególności na dalsze możliwości kształcenia. Swoje oferty przedstawili m.in. Centrum Nauki i Biznesu „Żak”, Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu, Wyższa Szkoła Biznesu im. bp. Jana Chrapka w Radomiu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu, Liceum Ogólnokształcące w Pionkach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pionkach,  Stowarzyszenie Radomskie Centrum Przedsiębiorczości Regionalny Ośrodek EFS w Radomiu, English College – Szkoła Języka Angielskiego oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Uczestnicy Targów mogli zapoznać się także z ofertami przygotowanymi przez  Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu Filia w Pionkach, Wojewódzki Urząd Pracy w Radomiu, Młodzieżowe Biura Pracy z Radomia i Zwolenia oraz firma GWK System z Radomia.

Największym atutem zorganizowanych Targów była możliwość bezpośredniego kontaktu przybyłych gości z wystawcami. Dzięki temu uczestnicy biorący udział w Targach mogli dowiedzieć się więcej na temat prezentowanych ofert edukacyjnych i ofert pracy, niż z ogłoszeń prasowych, czy też z Internetu.

Artykuł opracowały: Katarzyna Wiśniewska – doradca zawodowy MCK, Anna Janeczek – pośrednik pracy PPP.
Zdjęcia wykonała:  Anna Janeczek – pośrednik pracy


Widok zawartości stron Widok zawartości stron