Aktualności Aktualności

 • 29.11.2016

  Nie taki w-f straszny jak ci się wydaje
  Jako matka nastoletniej dziewczynki oraz jako Komendant hufca postanowiłam bliżej przyjrzeć się aktywności fizycznej wśród młodzieży. Zauważyłam, że niepokojącym zjawiskiem jest znaczna ilość zwolnień lekarskich na lekcjach wychowania fizycznego.

 • 08.09.2016

  Jak pomóc dziecku w nauce?
  To pytanie często nasuwa się rodzicom, których dzieci mają problemy z nauką. Czy to początek roku, czy koniec semestru – dziecko ewidentnie sygnalizuje kłopoty w szkole lub widać je po prostu po złych ocenach.

 • 25.07.2016

  Jakie korzyści daje nauka zawodu?
  Masz nastoletnie dziecko, które niedługo musi zdecydować, do jakiej szkoły iść po gimnazjum i wiesz, że ciężko będzie je przekonać do liceum? Nic na siłę.

 • 25.07.2016

  Erasmus szansą na zdobycie nowych doświadczeń
  W warunkach rozprzestrzeniającego się procesu globalizacji państwa członkowskie UE stawiają nacisk na dynamiczny rozwój kluczowych kompetencji swoich obywateli podnoszących ich kwalifikacje zawodowe, wiedzę oraz umiejętności, a tym samym stwarzające szansę na stałe utrzymywanie zatrudnienia.

 • 25.07.2016

  Wolontariat – popularny sposób na zdobycie doświadczenia i kwalifikacji
  Dzięki pracy na rzecz innych ludzi potrafimy docenić bardziej to, co już mamy. Jest to też duża szansa na wykorzystanie swoich umiejętności w dobrym celu.

 • 25.07.2016

  Pokolenie Bumerangów – współcześni młodzi a dorosłość
  Pozornie mają wszystko. Wychowani w dobrobycie i w dobie prężnego rozwoju technologii. Młodzi, otwarci na otoczenie, pewni siebie i swoich możliwości…

 • 20.07.2016

  Rola rodziców w planowaniu kariery zawodowej dziecka
  Rodzice to najważniejsze osoby w życiu młodego człowieka, które jako pierwsze wpływają na kształtowanie przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Z badań wynika, że większość nastolatków, podejmując swoje pierwsze decyzje edukacyjne, kieruje się opinią rodziców.