Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Praca w internecie. 5 pomysłów na dorabianie online

2024-04-26

W dzisiejszych czasach praca w internecie jest łatwo dostępna. Trzeba jednak pamiętać, by wybrane oferty budziły nasze zaufanie. Sprawdź, jak bezpiecznie dorobić w internecie.

Jeśli chcesz zarobić bez wychodzenia z domu, praca przez internet będzie oczywistą opcją.

Zanim zaczniesz szukać ofert, zastanów się, jaka branża cię interesuje. Może masz jakieś zainteresowania lub umiejętności, które możesz wykorzystać do wykonywania płatnej pracy przez internet? Mogą to być np. znajomość poprawnej polszczyzny, „lekkie pióro” lub umiejętność projektowania stron www.

 

Jaką pracę można wykonywać przez internet w elastycznych godzinach pracy? Poniżej kilka pomysłów, dobrych zwłaszcza dla młodych ludzi.

 1. Wypełnianie ankiet. To zajęcie nieskomplikowane, które wymaga tylko odrobiny chęci i poświęcenia stosunkowo niewielkiej ilości czasu. Niestety, zarobek nie będzie wielki, ale jest to jakaś opcja, która pozwoli troszkę dorobić. Wydajesz opinie na temat produktów, stron lub usług.

  Na stronie Praca w sieci znajdziesz strony, na których warto się zarejestrować w celu wypełniania płatnych ankiet.

 

 1. Copywriting. To zajęcie dla bardziej zaawansowanych. Umiejętności redakcyjne będą tu kluczowe. Poświęcając kilka godzin dziennie i solidnie przykładając się do pracy, można całkiem fajnie dorobić.

 

Jak zostać copywriterem i gdzie szukać ofert? Sprawdź w naszym tekście.
 

 

 1. Korepetycje. Znasz się dobrze na jakiejś dziedzinie? A może po prostu jesteś dobry z matematyki lub biologii na poziomie szkoły podstawowej lub średniej i z łatwością potrafisz podzielić się wiedzą? Spróbuj pracy jako korepetytor online. Do pracy potrzebujesz słuchawek, mikrofonu, komputera z kamerą, a także umiejętności korzystania z takich programów jak Zoom, Google Meet czy Teams, by spotkać się online z osobą, którą będziesz uczyć.

  By znaleźć uczniów, umieść swoje ogłoszenie na popularnych portalach internetowych dla poszukujących pomocy w nauce, np. korepetycje.pl.

 

 1. Tworzenie stron internetowych. Nieobce ci są takie pojęcia jak HTML, CSS, JavaScript, PHP czy MySql? Może sprawdzisz się jako projektant stron internetowych! Nie musisz pracować na etacie, by to robić. Praca zdalna w domu jak najbardziej sprawdzi się w tym przypadku.

  Ofert szukaj na popularnych portalach internetowych, takich jak praca.pl czy pracuj.pl, ale także na grupach na Facebooku.

 

 1. Sprzedaż przez internet. Możesz wyszukać oferty na stanowisko pracownika sklepu internetowego, chociaż taka forma pracy często wymaga całodziennego zaangażowania. Dlatego zastanów się, jakie niepotrzebne ci już przedmioty możesz sprzedać samodzielnie? Zrób przegląd pokoju/mieszkania, przejrzyj ubrania. Wszystko, czego już nie potrzebujesz, a jest w dobrym stanie, możesz sprzedać na OLX, allegro lub Vinted, czyli poprzez aplikacje do sprzedaży odzieży i dodatków.

  Ciekawym sposobem zarabiania na sprzedaży przez internet jest wyszukiwanie ciekawych ubrań w sklepach z używaną odzieżą i sprzedawanie ich z zyskiem na portalach sprzedażowych. To zajęcie bardziej czasochłonne niż wyprzedawanie co jakiś czas niepotrzebnych rzeczy.

 

Jak bezpiecznie dorabiać w internecie? Pamiętaj o kilku zasadach:

 • Przy szukaniu ofert pracy przez internet, zastanów się nad ich wiarygodnością. Omijaj ogłoszenia obiecujące duży zysk w krótkim czasie, bo najprawdopodobniej okażą się oszustwem.
 • Ofert szukaj na dużych portalach lub w sprawdzonych grupach na Facebooku.
 • Sprawdź w internecie opinie o firmie, która wystawiła interesujące cię ogłoszenie.
 • Przed wykonaniem zlecenia, podpisz umowę ze zleceniodawcą.

 

Autor: Joanna Buharewicz

 

Źródła:

https://mobilnezarabianie.pl/pomysly-na-biznes-dla-mlodych/

https://www.pracawsieci.net/5-sposobow-na-zarabianie-przez-internet/


Widok zawartości stron Widok zawartości stron