Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Integracja młodzieży Hufca Pracy w Bolesławcu

Rada Młodzieży Hufca Pracy w Bolesławcu organizuje biwak integracyjny z zajęciami sportowo-rekreacyjnymi dla uczestników.

W naszym Hufcu przedsięwzięcia integracyjne lubi organizować Rada Młodzieży Hufca, która opracowuje koncepcję, wybiera miejsce spotkania i ciekawe konkurencje sportowe. Na biwak integracyjny zapraszani są uczniowie gimnazjum klasy I na statusie ucznia. Rada Młodzieży w ten sposób chce zintegrować grupę na statusie z pozostałymi uczestnikami.

Dokładnie w taki sposób został zaplanowany biwak sportowo-rekreacyjny, który odbył się w pierwszych dniach listopada na polanie miejskiego lasku w Bolesławcu. Miejsce było specjalnie wybrane przez młodzież, ponieważ jesienią przepięknie wygląda. Na polanie przygotowane jest miejsce na ognisko, od którego zaczęły się poniedziałkowe zajęcia. Oprócz tego po sytym śniadaniu, odbywały się sportowe konkurencje: przeciąganie liny wśród dziewcząt i chłopców, rozgrywki w piłkę nożną i siatkową, wielobój sprawnościowy - rzut piłką lekarską, strzelanie z karabinku sportowego oraz z pistoletu. Zajęcia były bardzo atrakcyjne i zróżnicowane. Cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza, że po zakończeniu zawodów zwycięscy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy słodkie upominki. Całość prowadził i przygotował wraz z młodzieżą wychowawca HP Jacek Nesler.

Mimo, że jest listopad, aura nam sprzyja i pozwoliła na zorganizowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych na świeżym powietrzu oraz realizację autorskiego programu profilaktyki uzależnień pn. „STOP Demoralizacji. Razem przeciw uzależnieniom".

Zajęcia integracyjne to najbardziej lubiane przez młodzież formy spędzania czasu, które cieszą się zawsze dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem młodych ludzi. W Hufcu Pracy w Bolesławcu nie jest inaczej. Zajęcia bardzo się podobały i młodzi ludzie planują  zorganizować podobny biwak w wiosenną porę.

Autor: Małgorzata Wąsik, wychowawca HP w Bolesławcu

Źródło: Tekst własny

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron