Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Konkurs ”Sprzedawca Roku 2015” Hufiec Pracy 5 – 16 w Sieradzu

23 stycznia 2015 r. roku Hufiec Pracy 5-16 w Sieradzu zorganizował konkurs „Sprzedawca Roku 2015”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym nr 2 w Sieradzu. Była to VII edycja, do udziału w zmaganiach zaproszono również młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Błaszek i Złoczewa.

Celem imprezy jest przede wszystkim przybliżenie młodzieży idei zdrowej rywalizacji, sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności, pogłębienie własnych zainteresowań zawodowych oraz przygotowanie do egzaminów zawodowych.

Dzięki wieloletniej współpracy i zaangażowaniu pani Marleny Woźniak - nauczyciela przedmiotów zawodowych i członka jury, tegoroczna edycja konkursu została zmodyfikowana. Pytania testowe zostały zaktualizowane w oparciu o nową podstawę programową realizowaną w ZSZ w zawodzie sprzedawca. Opracowano również nowe konkurencje, które młodzież określiła jako trudne. Poziom został dostosowany do wiedzy i umiejętności uczniów uczących się w zawodzie sprzedawca.

Na wstępie młodzież rozwiązywała test składający się z 20 pytań. Następnie wszyscy brali udział w zadaniu polegającym na obsłudze metkownicy na czas. Kolejno uczestnicy mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w zakresie promocji produktu, wystawienia dokumentów sprzedażowych oraz doradztwa sprzedażowego. Wszyscy brali udział w przygotowanych zadaniach. Zwyciężyła osoba, która zdobyła najwyższą ilość punktów uzyskaną ze wszystkich konkurencji. Dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody rzeczowe, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.

 

Tekst: Marat Chudecka

Zdjęcia: Marlena Woźniak


Widok zawartości stron Widok zawartości stron