Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Połączyli przyjemne z pożytecznym - zawodowcy z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

Okazuje się, że realizując naukę zawodu można naprawdę wiele zdziałać, trzeba tylko chcieć.

Wiele się ostatnio mówi o korzyściach płynących z nauki zawodu. Specjaliści z zakresu rynku pracy oraz kształcenia przekonują, że obecnie liczą się konkretne umiejętności pracownika, tzw. „fach w ręku".

Uczniów szkoły zawodowej z OSiW w Wasilkowie o tym, że warto uczyć się zawodu nie trzeba przekonywać. Podczas, gdy młodociani pracownicy warsztatów gastronomicznych przygotowywali się do wyjazdu na staż zawodowy do Niemiec, monterzy zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie postanowili się wyróżnić. Pomysł był taki, żeby pochwalić się swoimi umiejętnościami i przy okazji zrobić coś dobrego dla innych, tak żeby mieć podwójną satysfakcję. Długo trwały obrady na temat tego, jak przekuć te założenia w czyn. Ostatecznie zapadła decyzja, że na warsztatach budowlanych powstanie buda dla psa. Prace trwały kilka tygodni, w ich trakcie uczestnicy wykorzystali nabyte na warsztatach budowlanych umiejętności: obróbki drzewa, krycia dachów, lakierowania powierzchni drewnianych oraz także ocieplania budynków. Efekt końcowy okazał się imponujący, pomysłodawcy i wykonawcy projektu „Buda" nie kryli dumy.

W połowie lutego br. roku nastąpiło uroczyste przekazanie budy przedstawicielce białostockiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – pani Agnieszce Breger, która w imieniu podopiecznych pogratulowała młodzieży wspaniałej i pożytecznej inicjatywy oraz serdecznie podziękowała za przekazanie budy, w której najprawdopodobniej zamieszka owczarek niemiecki.

Pracownicy młodociani z OSiW w Wasilkowie zachęceni tym sukcesem zaplanowali już następne przedsięwzięcia, bowiem przedstawiciele innych zawodów także chcą się pochwalić swoimi umiejętnościami.

Na zdjęciu:  przekazanie budy przedstawicielowi  Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami przez uczestników  OSiW w Wasilkowie

Autor: Joanna Kowalska, wychowawca w OSiW w Wasilkowie


Widok zawartości stron Widok zawartości stron