Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Projekty edukacyjne w CKiW OHP w Oleśnicy

W maju odbyły się pierwsze zajęcia w ramach projektu edukacyjno-historycznego „2014 – Rok Żołnierzy Tułaczy”, realizowanego przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy.

Z tej okazji młodzież Centrum wzięła udział w prelekcji połączonej z projekcją fragmentów filmów dokumentalnych i fabularnych, ukazujących historie polskich żołnierzy na frontach zachodnich podczas II Wojny Światowej. Uczestnicy prelekcji mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat żołnierskiego wyposażenia z tamtego okresu, map taktycznych i samolotów, używanych w walce przez polskich pilotów z dywizjonu 303 podczas Bitwy o Anglię.

Natomiast w czerwcu w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Rody Oleśnickiego Zamku”, zrealizowanych przez klasy trzecie pod opieką pani Anny Wozińskiej, Małgorzaty Surmy i Mirosława Mularczyka. Tematem projektu była niezwykle interesująca historia rodów Piastów, Podiebradów i Wirtembergów.

Uczniowie w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli historię rodów zamieszkujących niegdyś Zamek Książęcy w Oleśnicy, wykorzystując prezentację multimedialną oraz spektakl teatralny.

Młodzi i zdolni aktorzy zaprezentowali herby i piękne stroje nawiązującego do minionych epok. W podsumowaniu projektu udział wzięli nauczyciele, instruktorzy, wychowawcy, dyrekcja CKiW OHP w Oleśnicy oraz zaproszeni goście. Publiczność doceniła wysiłek klas trzecich gromkimi brawami.

Autor: S. Politowska, P. Terpis, P. Kamiński
Zdjęcia: S. Politowska, P. Terpis, P. Kamiński
Źródło:www.ckiw-olesnica.ohp.pl


Widok zawartości stron Widok zawartości stron