Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Przygotowania do niemiecko-polskiego projektu świątecznego w Trebnitz

W dniach od 8 do 12 grudnia b.r. dziesięcioosobowa grupa młodzieży z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Strzelcach Kraj. kolejny raz będzie uczestniczyć w polsko – niemieckim projekcie świątecznym w Trebnitz (Niemcy).

Przedsięwzięcie to współfinansowane  jest przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży. Głównym punktem programu będzie przygotowanie teatralno–muzycznego występu oraz upominków, które zostaną wręczone w czasie przedświątecznych odwiedzin osób starszych, które mieszkają w Domach Pomocy Społecznej w Gorzowie oraz Seelow.
W czasie trwania projektu młodzież polska i niemiecka pod opieką wykwalifikowanych instruktorów (tańca, gry aktorskiej, muzyki) i opiekunów będzie przygotowywała program artystyczny i wykonywała upominki. W ostatnim dniu swego pobytu w Trebnitz uczestnicy projektu wyruszą „bożonarodzeniowym autobusem" do Seelow i Gorzowa Wlkp. ze świątecznymi wizytami. Obecnie w OSiW trwają przygotowania do wyjazdu. Korzystając z  pomocy wychowawców i nauczycieli Gimnazjum młodzież uczy się podstawowych słów i zwrotów w j. niemieckim, poznaje zwyczaje naszych sąsiadów i gromadzi wiedzę o ich kraju.

 

Zdjęcie: Młodzież ze strzeleckiego OSiW podczas przygotowań do udziału w projekcie.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron