Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Skromność i pracowitość kluczem do sukcesu

Niepozorny, skromny niczym nie wyróżniający się spośród innych uczniów chłopak – oczywiście to na pierwszy rzut oka, bo w głębi duszy to osoba pełna pasji i z pomysłem na własne życie. Osoba realizująca swoje cele z pełną świadomością i wytrwałością.

Dwudziestoletni Kamil Krasucki otrzymał ogólnopolskie wyróżnienie i nagrodę za najlepsze wyniki w kształceniu i przygotowaniu zawodowym w ramach „Ogólnopolskiego Zakończenia roku szkolnego 2012/2013 OHP” i „III Festiwalu Kultury Młodzieży OHP”, które odbyły się w Radzyniu Podlaskim. Nagrodę ufundował Komendant Wojewódzki Ochotniczych Hufców Pracy w Szczecinie.

Kamil jest wychowankiem 16-10 Hufca Pracy w Szczecnie Dąbiu od czerwca 2008 roku. Jako uczestnik hufca rozpoczął naukę w pierwszej klasie Gimnazjum dla Dorosłych w Szczecinie oraz przyuczenie do wykonywania zawodu, w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. Po ukończeniu gimnazjum, jako wyróżniający się uczeń, rozpoczął naukę w 3–letniej szkole zawodowej w Zespole Szkół Rzemieślniczych w Szczecinie, przy ul. Chmielewskiego. W czerwcu tego roku ukończył ją jako jeden z najlepszych uczniów. Kamil, od początku swojej edukacji, kształcił się w specjalności mechanik pojazdów samochodowych, pod okiem Ryszarda Terleckiego, właściciela firmy „Radex expert” – nieautoryzowanej stacji obsługi samochodów „Renault” w Szczecnie.

Kandydaturę Kamila do tak prestiżowego wyróżnienia zgłosiliśmy jednogłośnie jako kadra 16-10 Hufca Pracy. Doceniliśmy pozytywne efekty kształcenia, liczne pochwały wychowawców w hufcu i w szkole, a przede wszystkim pozytywną opinię pracodawcy. Ważnym było także to, że Kamil z ogromnym zaangażowaniem brał udział w projektach realizowanych przez hufiec, m.in. w Mistrzostwach Piłki Nożnej OHP czy programach profilaktycznych, takich jak: „Przemoc kumuluje przemoc”, „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii” i wielu innych przedsięwzięciach, które świadczą o rozległych zainteresowaniach tego młodego człowieka. 

Sam Kamil czuje się nieco zaskoczony przyznanym mu wyróżnieniem i nagrodą. Twierdzi, że podjęcie nauki w ramach OHP to była dla niego szansa, którą chciał jak najlepiej wykorzystać, że w życiu trzeba być kimś, mieć jakieś określone cele i dążyć do ich realizacji, nie bacząc na otaczające zewsząd trudności, a także spełniać swoje marzenia. Zrozumiał to wszystko dopiero będąc uczestnikiem hufca pracy. Wiele zawdzięcza też pracy w warsztacie samochodowym. Dzięki temu zajęciu, mimo jak na razie niewielkich zarobków, może się usamodzielnić, pomóc i odciążyć rodziców, a także być autorytetem dla swojej młodszej siostry. Praca jako mechanik pojazdów samochodowych wiąże się z jego zainteresowaniami i pasją, jaką są samochody. W najbliższym czasie chciałby ukończyć kurs na prawo jazdy i tym samym spełnić kolejne swoje marzenie. Jako sumienny, rzetelny i pełen wiedzy praktycznej pracownik, otrzymał od swojego pracodawcy propozycję pozostania na stałe w warsztacie, już jako fachowiec, a nie uczeń. Dzięki temu, w dalszym ciągu będzie mógł realizować swoje zainteresowania, pogłębiać wiedzę, a co najważniejsze realizować swoje marzenia.

Jestem przekonany, że Kamil Krasucki jest młodym człowiekiem, który wie czego chce od życia i potrafi wybrać dla siebie to co jest najlepsze. Co równie ważne, daje od siebie bardzo wiele, nie oczekując w zamian niczego i w ten sposób zaskarbia sobie przychylność innych. Jak sam stwierdził „zawsze chciałem pokazać sobie i innym, że jestem coś wart”.

Autor:
Robert Kulawiec – wychowawca 16-10 Hufca Pracy w Szczecinie Dąbiu

Źródło:
materiały własne 16-10 HP oraz artykuł pt. „Wykorzystał szansę” w prasie lokalnej „PANORAMA 7” z dnia 4 lipca 2013 r.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron