Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Targi Edukacji i Pracy w Kościanie

W celu pozyskania nowych uczestników do Hufca Pracy w Kościanie na rok szkolny 2015/2016 Komendant HP w Kościanie pan Roman Kasprzak wraz z kadrą wychowawczą rozpoczął cykl prezentacji placówki w szkołach gimnazjalnych.

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Kościanie współorganizował i promował OHP wraz z wychowawcami HP Kościan na III Targach Edukacji i Pracy zorganizowanych przez Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach. Adresatami Targów byli gimnazjaliści ostatnich klas z powiatu kościańskiego.
Podczas imprezy młodzieży została przedstawiona multimedialna prezentacja, której główny akcent padał na zaprezentowanie zalet naszej placówki. Najistotniejsze pozytywne aspekty podjęcia nauki w tej placówce to: ukończenie gimnazjum, zdobycie kwalifikacji zawodowych w wybranym zawodzie, ponadto szansa kontynuowania nauki w Zasadniczej Szkole Zawodowej przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, wykwalifikowana kadra, życzliwa atmosfera i przyjazny klimat, przestronne sale lekcyjne, możliwość podniesienia swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział w zajęciach dodatkowych.
Wychowawcy Lucyna Skorczyk i Ilona Zaczyk zapoznawały młodzież z formami kształcenia oferowanymi przez Hufiec Pracy w Kościanie Do każdego gimnazjalisty trafiła ulotka promująca placówkę. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała prezentacji, po której zostały udzielane odpowiedzi na konkretne pytania związane z praktykami i edukacją w ZSZ przy ZDZ w Kościanie. Przy współpracy z pracodawcami, swoje stoiska wystawili między innymi: Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDOMONT" w Kościanie, Mirosława Biernacka Sklep Sportowy, „GRILL - BAR" Krzysztof Formanowicz, „NENUFAR - CLUB", „COLOR - MIX" Hurt Detal Irena Palicka, , Firma Usługowo-Handlowa Marek Kołodziejczyk, Zakład Stolarski Mariusz Jankowski z Nowego Lubosza, Stadnina Koni „Racot", Zespół Hotelowo - Gastronomiczny „NIEDŹWIEDŹ" Nowy Dębiec oraz Piekarnia - Ciastkarnia Maria Paweł Walenciak z Kiełczewa.
Wszystkie oferty OHP spotkały się z zainteresowaniem uczestników. Największym, jak zwykle, cieszyły się oferty związane z kontynuacją nauki. Wiele rozmów podjętych z młodymi ludźmi na Targach, będzie finalizowanych w jednostce Hufca Pracy 15-21 w Kościanie.


Widok zawartości stron Widok zawartości stron