Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wizaż i stylizacja paznokci - kosmetyczka w Bielawie

W Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Bielawie rozpoczął się kurs Wizaż i stylizacja paznokci – kosmetyczka, który realizowany jest w ramach projektu „Równi na rynku pracy –YEI”.

Zajęcia prowadzone są przez mgr kosmetologii Weronikę Mielnik-Kondej w Salonie Urody Nefretete w Dzierżoniowie. Celem szkolenia jest pobudzanie wyobraźni, umiejętności kreatywnego myślenia i tworzenia wizerunku. W trakcie zajęć praktycznych, profesjonalnie przygotowana kadra przekaże kursantom wiedzę na temat metod, technik i nowinek  z zakresu makijażu na każdą okazję. Szkolenie kończy się sprawdzeniem nabytych umiejętności. Zdany egzamin zapewnia otrzymanie uznawanego na rynku certyfikatu, który ułatwić może znalezienie pracy w renomowanym salonie fryzjerskim lub kosmetycznym. Po skończonym kursie uczestniczki rozpoczną sześciomiesięczny staż w salonie urody, gdzie poszerzać będą swoją wiedzę z zakresu wizażu i stylizacji  oraz zdobywać doświadczenie zawodowe.

Do dziś dla uczestników projektu z Młodzieżowego Centrum Kariery OHP zrealizowano dwa kursy zawodowe: Nowoczesny magazynier z obsługą wózka widłowego oraz Kasjer – sprzedawca. W trakcie realizacji jest kurs spawacza MIG/ MAG.

Autor: Paula Florian- Szymańska doradca zawodowy MCK Bielawa

Źródło: tekst własny


Widok zawartości stron Widok zawartości stron