Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Wybierz swój zawód

Pracownicy Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Legnicy raz kolejny uczestniczyli w Giełdzie Zawodów zorganizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Szklarach Górnych.

Pracownicy OHP do tego ośrodka przyjeżdżają od wielu lat, prowadząc zajęcia z doradztwa zawodowego dla klas gimnazjalnych i zawodowych.

W każdym roku przebieg imprezy jest nieco inny. Tym razem w pierwszym etapie pracownicy OHP przeprowadzili warsztaty dla klas zawodowych dotyczące metod aktywnego poszukiwania pracy. Podczas warsztatów zaprezentowali także filmy dotyczące różnych zawodów. W dalszym etapie imprezy cała młodzież wzięła udział w prezentacjach prowadzonych przez zaproszonych gości. Przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy                       w Lubinie przedstawili ofertę urzędu dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy, a zaproszeni pracodawcy opowiedzieli o swoich zawodach. Młodzież mogła zapoznać się  z charakterystyką pracy w branży ochroniarskiej, budowlanej oraz hotelowej. Na zakończenie pracownicy OHP zaprezentowali krótki film dotyczący rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Był to przykład tego jak nie należy zachowywać się podczas rozmowy o pracę. Następnie przedstawiciele OHP omówili film i przypomnieli młodzieży o tym jak ważne jest odpowiednie przygotowanie się do rozmowy z pracodawcą.

            Przyjazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Szklarach Górnych zawsze jest ciekawym i miłym doświadczeniem, ponieważ panuje tam przyjazna atmosfera i widać duże zaangażowanie całej kadry pedagogicznej.

 

Autor: Marcin Przybylski - doradca zawodowy MCIZ w Legnicy

Źródło: tekst własny


Widok zawartości stron Widok zawartości stron