Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

XII Ogólnopolskie Targi Szkół Wyższych w Radomiu

17 marca Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Radomiu wzięło udział w XII Ogólnopolskich Targach Szkół Wyższych, które odbyły się w klubie „Strefa G2" w Radomiu.

Organizatorem była firma szkoleniowa TiM i Szkolny Ośrodek Kariery przy Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Wojewoda Mazowiecki, Prezydent Miasta Radomia oraz Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej.

W przedsięwzięciu wzięło udział około 30 wystawców, a stoiska specjalne były zaprezentowane przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Radomiu, Krajowy Ośrodek Wspierania Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Wojewódzką Komendę Policji, Wojskową Komendę Uzupełnień, Państwową Straż Pożarną w Radomiu, miejscową filię Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 oraz International Education Consulting & Recruitment eLab – Warszawa.

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży na targach reprezentowali dyrektor Henryk Słomka wraz z doradcami zawodowymi MCIZ, którzy udzielali osobom zainteresowanym wskazówek, jakie wybrać studia, odpowiadające preferencjom młodzieży  i rynku, a także dotyczących dalszej drogi kształcenia

Podczas imprezy młodzież klas maturalnych miała okazję wziąć udział w wielu wykładach prowadzonych przez doradców zawodowych i specjalistów z dziedziny doradztwa personalnego oraz wyliczyć ilości punktów potrzebnych do dostania się na daną uczelnię. Uczniowie otrzymali również broszury z informacjami o uczelniach prezentujących się na targach oraz skrypty wykładów dotyczących planowania kariery zawodowej.

Autor tekstu: Elżbieta Małecka, MCIZ w Radomiu

Autor zdjęcia: Małgorzata Zbrowska, MCIZ w Radomiu


Widok zawartości stron Widok zawartości stron