Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Bożonarodzeniowy jarmark w Poczdamie

Przedstawiciele Hufca Pracy w Lubsku oraz Krośnie Odrzańskim biorący udział w projekcie „Polsko – niemiecka inkluzyjna firma uczniowska", pod opieką komendantki Hufca Pracy – Agnieszki Lisowskiej, udali się do Poczdamu na zaproszenie organizatorów Jarmarku Bożonarodzeniowego do Kutschstallhof - Neuen Markt w Potsdam.

Celem wizyty było zaprezentowanie nabytych umiejętności baristycznych w czasie corocznego spotkania artystów z typowymi rękodziełami z Polski.

Podczas dwóch dni spędzonych w świątecznej atmosferze młodzież sprzedawała kawę i ciasto. Goście chętnie odwiedzali nasze stoisko. W wolnej chwili młodzi ludzie wraz z opiekunami kolędowała wspólnie z organizacją społeczną -  Gesellschaft für deutsch polnische Nachbarschaft Sąsiedzi e.V.

W trakcie trwania jarmarku promowana była książka „Ciastko na szczęście", która powstała w ramach projektu i została napisana przez polską i niemiecką młodzież. Reprezentanci kawiarenki chętnie udzielali informacji dotyczącej funkcjonowania inkluzyjnej firmy uczniowskiej oraz nabytych podczas projektu umiejętności. Odwiedzający zadawali pytania dotyczące miejsca zamieszkania oraz działalności Ochotniczych Hufców Pracy.

Następnym planowanym przedsięwzięciem jest spotkanie w Trebnitz. W jego trakcie młodzież wspólnie z zaproszonymi gośćmi będzie śpiewać polskie i niemieckie kolędy.

 

Zdjęcie: Młodzież podczas obsługiwania przybyłych gości


Widok zawartości stron Widok zawartości stron