Czas wolny Czas wolny

 • 23.12.2014

  Jak trenować swoją pamięć?
  Pamięć jest procesem utrwalania i przechowywania przedmiotów myśli i działania, następnie ich przypominania i rozpoznawania.

 • 11.12.2014

  Pomaganie jest dobre
  O co chodzi w pomaganiu? Na początku przyjrzyjmy się samemu terminowi „pomoc”. Jest to banalnie proste. Wystarczy rozłożyć słowo na czynniki pierwsze. Wygląda to tak: po-moc. Na pierwszy rzut oka widać już, że w pomocy chodzi o przekazywanie pozytywnej energii.

 • 24.11.2014

  Uwaga! Komórkomania
  Komórkomania (fonoholizm) polega na nadmiernym używaniu telefonu komórkowego. Jest to zjawisko bardzo powszechne, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Czy telefon stał się dla nich wytyczną osobowości i stylu bycia?

 • 14.07.2014

  Jak hobby zmienić w zawód?
  Jesteś pasjonatem „czegoś”. Spędzasz wiele godzin na wykonywaniu tych czynności i sprawia Ci to przyjemność. Posiadasz ciekawe hobby, którym chciałbyś się podzielić z innymi. A może myślisz o przekształceniu swojego hobby w zawód i chciałbyś na nim zarabiać? Jeśli tak jest powinieneś wiedzieć jakie podjąć kroki, by odnieść sukces.

 • 09.07.2014

  „Wykorzystanie czasu podczas wakacji”
  Czas wakacji zbliża się szybkim krokiem i choć pewnie większość młodych ludzi podjęła już najważniejsze decyzje dotyczące planowania tego czasu, to na pewno warto podjąć refleksję nad tym, jak najlepiej ten okres wykorzystać.

 • 05.06.2014

  Długie weekendy !
  Wiele osób zastanawia się jak dobrze wykorzystać kilka dni wolnego, które coraz częściej nazywamy długim weekendem.

 • 04.06.2014

  „Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie, Jako smakujesz, Aż się zepsujesz…”
  Słynna fraszka Jana Kochanowskiego, której fragment został tu przytoczony, choć liczy już sobie około pięciuset lat, nadal jest niezwykle aktualna. Zdrowy tryb życia powinien być priorytetową sprawą dla każdego człowieka.

 • 28.05.2014

  Wakacyjna gotówka
  Przeglądasz wakacyjne ogłoszenia na portalach internetowych. Znajdujesz ciekawą ofertę pracy sezonowej. Myślisz „Super! Warto zarobić pierwsze pieniądze.” Wiesz, że Twoje zgłoszenie to początek starań?

 • 03.04.2014

  Sport to zdrowie
  Zalety płynące z uprawiania sportu i aktywnego spędzania wolnego czasu.

 • 10.03.2014

  Pasja – czy ma znaczenie i jak ją znaleźć?
  Zawsze kiedy rozmawiam z młodymi ludźmi zadaję im podczas rozmowy pytanie: „co jest twoją pasją?”. Wielu z nich odpowiada: „nie wiem”, „nie mam pasji”, „raczej się nie zastanawiałem” itp. Dlaczego w ogóle pytam ich o pasję? Dlatego, że właściwie od pasji wszystko się zaczyna.

 • 06.03.2014

  Cyberprzemoc
  Cyberprzemoc czyli przemoc w Internecie coraz częściej stanowi zagrożenie dla użytkowników sieci. Pojawiła się na początku XX wieku i jej siła nieustannie rośnie. Może dotknąć każdego użytkownika Internetu bez względu na wiek, wykształcenie, zawód czy posiadane umiejętności. Jak zatem się ustrzec ? Co należy wiedzieć, by nie paść ofiarą stalkerów?

 • 29.11.2017

  Obrzędy i tradycje andrzejkowe
  „Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze” i „Noc Andrzeja świętego przyniesie narzeczonego” to przysłowia, które przybliżają tematykę czasu przypadającego w nocy z 29 na 30 listopada. O stałej popularności Andrzejek świadczy to, że w tym czasie wciąż chętnie bawimy się w odgadywanie, co przyniesie nam przyszłość.

 • Strony: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10