Asset Publisher Asset Publisher

Back

Aktywne ferie zimowe we wrzesińskim hufcu

Już po raz kolejny w okresie ferii zimowych wrzesiński Hufiec Pracy zorganizował dla swoich podopiecznych cykl zajęć sportowo-rekreacyjnych, które odbywały się na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni. W okresie od 16 do 27 lutego przygotowany został program zajęć, który umożliwił młodzieży aktywne spędzenie czasu wolnego.

Idea, która przyświecała organizacji ferii zimowych na sportowo to jak największy udział dzieci i młodzieży z wrzesińskiego hufca i spoza niego, a także propagowanie zdrowego stylu życia.
W sali przy ulicy Koszarowej odbywały się zajęcia sportowo-rekreacyjne, podczas których przeprowadzono konkursy sprawnościowe oraz turnieje drużynowe. Od poniedziałku do piątku przez dwa tygodnie trwania ferii zimowych młodzież wykazywała się swoją zręcznością, skocznością i szybkością. Młodzi adepci piłki siatkowej, nożnej i koszykowej rywalizowali między sobą w mini turniejach „dwójek" i „trójek", a tenisiści stołowi pokazywali swoje umiejętności rozgrywając mecze deblowe i pojedyncze. Podczas dwutygodniowych zmagań na sali gimnastycznej nie zabrakło również amatorów unihokeja, którzy rozgrywali zacięte spotkania. Sala gimnastyczna miała okazję gościć również miłośników tańca nowoczesnego, którzy przybyli między innymi po to, aby szlifować swoją formę przed zbliżającym się Przeglądem Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP, który odbędzie się w kwietniu bieżącego roku. Kolejną formą spędzania wolnego czasu była możliwość korzystania z dobrze wyposażonej siłowni szkolnej, a wpisanie jej w dwutygodniowy harmonogram zajęć sportowych okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ chętnych, którzy chcieli poprawić swoją sylwetkę nie brakowało.
Dwa tygodnie przerwy i odpoczynku od nauki upłynęły w gorącej atmosferze zmagań sportowych. Młodzież, która ceni sobie aktywną formę spędzania czasu wolnego, chętnie korzystała z zaproponowanych zajęć, a ich szeroka i bogata oferta pozwoliła spełnić oczekiwania przybyłych. Można powiedzieć, że „Ferie Zimowe z OHP" dały możliwość uczniom naszej placówki, a także młodzieży z terenu całej Wrześni na urozmaicenie ich wypoczynku zimowego i podładowanie akumulatorów na kolejny semestr w szkole. Ferie na sportowo wpisały się w kalendarz imprez wrzesińskiego hufca i cieszą się ogromną popularnością.

Autor: zespół HP we Wrześni

Źródło: HP Września


Web Content Display Web Content Display