Asset Publisher Asset Publisher

Back

Ciekawe Szkolenia w OSZ w Dobieszkowie

Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Dobieszkowie zaprasza osoby bezrobotne na szkolenia grupowe z wielu ciekawych zawodów: ogrodnik terenów zielonych, zdobienie i stylizacja paznokci, makijaż permanentny, grafik komputerowy. To doskonały sposób na uzupełnienie lub podniesienie swoich kwalifikacji.

Osoby chcące uczestniczyć w szkoleniach kwalifikuje Powiatowy Urząd Pracy oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Wymogiem do spełnienia jest tylko to, aby uczestnik posiadał minimum podstawowe wykształcenie i nie miał przeciwwskazań lekarskich. Szkolenia są następujące:

„Ogrodnik terenów zielonych”- składa się z dwóch modułów:

I moduł – Ogrodnik terenów zielonych
1.Roślinoznawstwo,uprawa gleby i przygotowanie podłoża do prac ogrodniczych,
2.Narzędzia i maszyny wykorzystywane w ogrodnictwie,
3.Sadzenie i pielęgnacja roślin, drzew i krzewów,
4.Renowacja i pielęgnacja trawników, prace porządkowe w ogrodzie,
5.Zasady BHP i ochrony środowiska w pracach ogrodniczych,

II moduł - Operator pił mechanicznych do ścinki drzew kl. III
1.Bezpieczeństwo i higiena pracy,
2.Uzytkowanie eksploatacyjne,
3.Dokumentacja techniczna,
4.Podstawy elektrotechniki,
5.Technologia robót,
6.Budowa mechanicznych do ścinki drzew.
Celem szkolenia jest podniesienie kwalifikacji zawodowych uczestników oraz nauczenie ich wykonywania prac na tym stanowisku, przygotowanie piły mechanicznej do ścinki drzew w określonych warunkach, wykonywanie pracy zgodnie z dokumentacją techniczną oraz z zachowaniem przepisów BHP, wykonywanie obsługi technicznej oraz prostych napraw, sporządzanie dokumentacji eksploatacyjnej.

„Zdobienie i stylizacja paznokci”
Celem to przygotowanie uczestnika do wykonywania samodzielnej pracy w zakresie stylizacji oraz umiejętności profesjonalnego dobierania barw i stosowanie ozdób wykorzystywanych przy stylizacji paznokci. W ciągu 90 godzin szkolenia uczestnik zapozna się z przepisami BHP w gabinetach dłoni i stóp, wyposażeniem pomieszczeń, w których wykonywane są zabiegi zdobienia paznokci, zasady postępowania w kontaktach z klientami, podstawy manicure i pedicure, oraz zasady dezynfekcji i sterylizacji.

„Makijaż permanentny”
Uczestnicy tego szkolenia zapoznają się z przepisami BHP w gabinecie kosmetycznym, podstawami anatomii i fizjologii pod kątem wykonywania zabiegów makijażu permanentnego, wskazaniami i przeciwwskazaniami do tego rodzaju makijażu.W ciągu 70 godzin można zdobyć wiedzę z projektowania każdego elementu makijażu.

„Grafik Komputerowy”
Celem szkolenia jest zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z wykorzystywania komputerów i programów graficznych oraz projektowanie stron internetowych. 180 godzin przewidzianych na naukę pozwoli na zapoznanie  się z przepisami BHP na stanowisku, poznanie narzędzi programowych oraz modyfikowanie parametrów pracy w różnych programach, zapisywanie plików oraz pracę z tekstem.

Wybrane zagadnienia pomogą w realizacji planów osób poszukujących pracy, pozwolą na zdobycie nowych umiejętności, a także przydadzą się do znalezienia dobrego zajęcia.

Autor: Mariola Grabowicz


Web Content Display Web Content Display