Asset Publisher Asset Publisher

Back

Dni otwarte ECKiW OHP w Roskoszy

W pierwszej połowie maja 2014 r. Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy zorganizowało cykl dni otwartych połączonych z obchodami dziesiątej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

W maju 2014 r. podczas pikniku rodzinnego „Majówka w Roskoszy” zorganizowanego na terenie parku w Roskoszy, uczestnicy pikniku mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną ECKiW OHP, bieżącą działalnością, dowiedzieć się o współpracy zagranicznej i projektach europejskich, w tym o projektach międzynarodowych wymian młodzieży finansowanych ze środków UE. Na dniach otwartych gościli także absolwenci ECKiW OHP, którzy opowiedzieli co dało im uczestnictwo w OHP, jak potoczyły się ich dalsze losy. W ramach dni otwartych odbyły się również gry i zabawy związane z integracją europejską, rozgrywki sportowo-rekreacyjne, zajęcia plastyczne dla dzieci, występy młodzieżowych zespołów muzycznych.

Dzień otwarty zorganizowany został również 8 maja 2014 r. w internacie ECKiW OHP w Białej Podlaskiej przy ulicy Sikorskiego 5. Podczas tego wydarzenia zaprezentowano odwiedzającym dorobek Centrum, a także przybliżono działalność jednostki na rzecz młodzieży i społeczności lokalnej. W ramach dnia otwartego odwiedzający mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Centrum, bieżącą działalnością, zrealizowanych projektach wymiany młodzieżowej i innych współfinansowanych z Funduszy Europejskich, a także zwiedzić bazę szkoleniową i socjalno-bytową (w tym warsztaty gastronomiczne) internatu OHP w Białej Podlaskiej.

Wszyscy zainteresowani ofertą Centrum przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w OHP, mogli zasięgnąć opinii kolegów – wychowanków OHP. W ramach imprezy, odwiedzający  obejrzeli film szkoleniowy o autoprezentacji, nakręcony podczas ostatniej wymiany młodzieżowej, sfinansowanej w ramach programu „Młodzież w Działaniu”, pt. „Masz Wybór”, jaka odbyła się w dniach 22-30.03.1024 r. w Roskoszy. Dla gości przygotowano także materiały promocyjne i słodkie upominki.

Dni otwarte zarówno podczas pikniku jak i w internacie ECKiW OHP cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzającej młodzieży.


Autor: Maja Hince
Źródło: http://eckiw-roskosz.ohp.pl/

 


Web Content Display Web Content Display