Asset Publisher Asset Publisher

Back

Ferie w CKiW OHP w Pleszewie

Ferie zimowe to czas zabawy i swobody. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie organizuje w tym czasie szereg imprez dla młodzieży z Pleszewa i okolic. Ponadto w tym okresie placówka organizuje zimowy wypoczynek dla osób przynależących do różnych grup młodzieżowych goszczących w pleszewskiej jednostce. Uczestniczą one w zajęciach o charakterze sportowo-kulturalnym. Nie inaczej jest w tym roku – w pleszewskiej placówce organizowane są zajęcia, na jej terenie przebywa również młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice”.W naszym województwie (wielkopolskim) ferie rozpoczęły się w tym roku 3 lutego, a zakończą 16 lutego. Podczas zimowych wakacji młodzież spędza czas wolny głównie w świetlicy środowiskowej, przy komputerach, bierze udział w zajęciach różnorakich kółek zainteresowań. W programie znajdują się również zajęcia edukacyjne, pogadanki, czytanie literatury pięknej oraz dyskusje. Największą popularnością cieszą się zajęcia plastyczne, które rozwijają u młodych ludzi umiejętności artystyczne, a także mają na celu umożliwienie wyrażenia własnych emocji poprzez prace twórcze. Młodzież równie chętnie uczestniczy w warsztatach teatralnych, które polegają przede wszystkim na rozwijaniu wyobraźni i pokazaniu świata teatru - słowa, przedmiotu oraz ruchu.

Nie brakuje również rozrywki dla miłośników sportu, rekreacji i fotografii. Na sali gimnastycznej organizowane są różne turnieje w takich dyscyplinach jak: tenis stołowy, piłka siatkowa, piłka nożna. Tym samym młodzież może rozładować nagromadzoną energię i miło spędzić czas w gronie znajomych. Alternatywą są również zajęcia na świeżym powietrzu – nie tylko o charakterze rekreacyjno-sportowym. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się warsztaty fotograficzne. Najbardziej wdzięcznym tematem do fotografowania jest przyroda. Pomimo, iż w tym roku zimowej aury nie było to pobyt w lesie i fotografowanie roślin oraz zwierząt przynosi młodym ludziom wiele niezapomnianych wrażeń. 

Podczas tegorocznych ferii Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie gości grupę młodzieży z Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice”, która na terenie Centrum odbywa warsztaty taneczne. Kilkunastoosobowa grupa dziewczyn i chłopców, realizując przygotowany wcześniej program, doskonali kroki taneczne – głównie krakowiaka i poloneza. Oprócz prób tanecznych ćwiczą oni śpiew pieśni ludowych oraz redagują kronikę. W czasie wolnym od zajęć korzystają z komputerów znajdujących się w świetlicy, oglądają filmy oraz przeprowadzają dyskusje tematyczne.  O tym, że czas spędzony w CKiW OHP w Pleszewie jest okresem owocnym świadczą chociażby występy zespołu w różnych pleszewskich placówkach i instytucjach. Popis młodych tancerzy bardzo podoba się miejscowej społeczności, czego dowodem są liczne zebrane brawa oraz wypowiedziane słowa podziękowania. 

Reasumując Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie przygotowało dla młodzieży szereg atrakcyjnych zajęć. Zapewnia im przy tym bezpieczną formę spędzania czasu wolnego. W czasie ferii zorganizowano zajęcia w formie zajęć zamkniętych (półkolonie Zespołu Pieśni i Tańca „Przygodzice”) oraz otwartych, w których każdego dnia uczestniczy kilkudziesięciu uczniów. Urozmaicona oferta zajęć oraz przygotowane liczne atrakcje sprawiają, że młodzież  w czasie ferii się nie nudzi. W okresie wakacji zimowych wypoczynek w CKiW OHP w Pleszewie jest doskonałą alternatywną dla bezproduktywnego spędzania czasu wolnego przed komputerem i telewizorem.

Autor: Grzegorz Kowalski
Źródło: własne


Web Content Display Web Content Display