Asset Publisher Asset Publisher

Back

,,Gwarancje" w Grodzisku Mazowieckim

Uczestnicy projektu unijnego „Pomysł na siebie" z grodziskiej jednostki 7 – 31 HP zakończyli kolejny moduł wsparcia, który uwieńczony został egzaminem ECDL.

Kurs adresowany był głównie do tych uczestników, których indywidualna ścieżka kariery wymagała znajomości profesjonalnej obsługi komputera. Młodzi ludzie z grodziskiej jednostki, uczestniczący w kursie ECDL, mogli pozyskać wiedzę i umiejętności w zakresie wybranych czterech modułów oraz otrzymać, jednolity dla całej Unii Europejskiej, Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych. Zajęcia odbywały się w formie warsztatów praktycznych i obejmowały szkolenie stacjonarne z wykorzystaniem komputerów oraz innych materiałów dydaktycznych. Zakres tematyczny obejmował: użytkowanie komputera i zarządzanie plikami, arkusze kalkulacyjne MS Excel, użytkowanie baz danych MS Access oraz grafikę menedżerską i prezentacyjną MS Power Point.

Uczestnicy projektu mieli możliwość poszerzenia już posiadanej wiedzy oraz zdobycia nowych kwalifikacji związanych z obsługa komputera. Przedsięwzięcie w znaczący sposób wpłynęło na zwiększenie atrakcyjności zawodowej młodych ludzi. Kurs ECDL zakończył się egzaminem sprawdzającym i weryfikującym zdobytą wiedzę i umiejętności kursantów.

- Teraz pozostaje tylko oczekiwanie na wyniki egzaminu. Po uzyskaniu certyfikatu śmiały podbój rynku pracy z nowymi umiejętnościami zdobytymi na kursie komputerowym – mówili uczestnicy projektu z Grodziska Mazowieckiego.

Autor tekstu i zdjęcia: Katarzyna Urbańczyk – 7 – 31 HP


Web Content Display Web Content Display