Asset Publisher Asset Publisher

Back

MLM - Szansą na biznes

Hasło konsultant biznesowy – do mnie nie przemawia, a raczej nie przemawiało. Do czasu – aż spotkałam człowieka, który mówi z wielką pasją o tym, czego dokonał i jaką drogą poszedł, aby w dniu dzisiejszym móc powiedzieć, że odniósł sukces, że jest niezależny i szczęśliwy. Rozmowa z Markiem Sawickim – praktykiem, człowiekiem biznesu skłoniła mnie do napisania tego artykułu.

Wpisując w internecie hasło MLM znajdziemy wiele opisów, znaczeń i szereg sprzecznych informacji na ten temat. Dlatego na wstępie wypada wyjaśnić znaczenie hasła o którym mowa. MLM –to nic innego jak marketing wielopoziomowy (ang. multi-level marketing) lub marketing sieciowy – termin określający strategię marketingową i sposób funkcjonowania firmy oraz jej współpracowników – niezależnych dystrybutorów.

Marketing wielopoziomowy pozwala sprzedawcom na budowanie osobistych struktur współpracowników, od których obrotu otrzymuje się dodatkowe prowizje. Każdy sprzedawca w marketingu wielopoziomowym ma możliwość zbudowania własnej struktury handlowców, w której każdy z nich wynagradzany jest na podstawie obowiązującego w danej firmie planu marketingowego. Jednocześnie, bycie wyżej w firmowej hierarchii niekoniecznie przekłada się na wyższe zarobki – zależą one bowiem od wspomnianego planu marketingowego.

Pan Marek Sawicki jest przedstawicielem firmy FOREVER, dla której buduje struktury, a dzięki temu sam się rozwija, jako pracownik i pracodawca w jednym. Zaczęło się niewinnie, jak opowiada w swojej historii od spotkania jego żony z kobietą, która zadała jedno proste pytanie: czy lubi Pani to, co robi? Krótka rozmowa była skutkiem spotkania, szeregu pytań, na które szukali odpowiedzi i w końcu decyzji, dziś z perspektywy czasu bardzo trafnej i świadomej. Droga do dzisiejszej pozycji nie była łatwa, pełna potknięć i niepokoju, ale ciężkiej pracy, szkoleń i planowania. To właśnie szkolenia i planowanie kolejnych kroków były kluczem do sukcesu. Inwestycja w siebie, zaangażowanie i chęć robienia czegoś, co lubimy - daje efekty i sprawia, że możemy cieszyć się z pracy codziennie.

Z perspektywy czasu Pan Marek stwierdził, że to, co robił do tej pory jako informatyk i biznesmen we własnej rodzinnej firmie nie dawało mu spełnienia. Miał klapki na oczach, nie widział innej drogi na osiągnięcie szczęścia i satysfakcji finansowej, niż ciężka praca własnymi rękoma. Teraz dopiero zobaczył inną, fascynującą drogę do polepszenia swojej sytuacji, szansę na zweryfikowanie planów życiowych. Tempo, w jakim osiąga kolejne sukcesy jest niesamowite. To, co osiągnął w 9 miesięcy, zajęło mu 5 lat w tradycyjnym biznesie. Obudziły się w nim młodzieńcze marzenia, które wcześniej gdzieś uleciały w wirze codziennych obowiązków.

Puentą spotkania i rozmowy jest to, że warto ryzykować, próbować walczyć o pracę dającą nam satysfakcję i chęć do działania. To pchnie nas do rozwoju i inwestycji we własną osobę, a rada Pana Marka: szukajmy wokół siebie osób lepszych niż my sami, a nasze marzenia staną się rzeczywistością niech będzie zachętą do działania w dobrym kierunku.

Autor: Beata Warsiewicz – pośrednik pracy PPP OHP w Ełku
Źródło: opracowanie własne na podstawie rozmowy z Markiem Sawickim – konsultantem biznesowym firmy Forever


Web Content Display Web Content Display