Asset Publisher Asset Publisher

Back

Srebro dla HP w Bolesławcu podczas Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK

Co roku młodzież z Hufca Pracy w Bolesławcu bierze udział w Rejonowych Mistrzostwa PCK organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż, a tym samym Rejonowy Zarząd PCK w Bolesławcu. Zawody mają na celu wzmocnienie procesu edukacji młodzieży poprzez podniesienie poziomu wiedzy z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym roku szkolnym Bolesławiecka drużyna już w kwietniu rozpoczęła cykl przygotowań do Mistrzostw, a w szkoleniu brali udział pozostali uczestnicy Hufca, którzy mogli skorzystać z przekazywanej wiedzy i ćwiczeń praktycznych.

W maju 2014r. odbyły się Mistrzostwa, gdzie uczestnicy mieli okazję wykazać się zdobytymi umiejętnościami. Każda z drużyn miała za zadanie wypełnić test z wiedzy teoretycznej dotyczący pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego, a także wiedzy o PCK. Po zakończeniu części teoretycznej zawodnicy poszczególnych ekip rozpoczęły etap praktyczny zawodów. Organizatorzy przygotowali scenki – pozoracje w formie stacji, a zadaniem zawodników było wykonanie czynności ratowniczych, m.in. podczas wypadku samochodowego, opatrzenia ran i złamań, omdlenia, zakrztuszenia się niemowlęcia oraz wykonanie prawidłowej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Tematyka pozoracji nawiązywała zatem do wypadków najczyściej spotykanych w życiu codziennym.

Zespół zdobył wysokie II miejsce, był świetnie zgrany i przygotowany. Przede wszystkim uczestnicy nabyli umiejętności ratowania innych ludzi i przełamali strach przed udzieleniem pomocy, wydawałoby się w ekstremalnych, ale codziennych warunkach.
Naszym uczestnikom gratulujemy sukcesu i czekamy z niecierpliwością do udziału w Mistrzostwach w przyszłym roku !


Autor: Małgorzata Wąsik, wychowawca Hufca Pracy w Bolesławcu,
Źródło: relacje p. Jacka Neslera Komendanta HP w Bolesławcu, Niny Rusin wychowawcy HP w Bolesławcu, opiekunów zwycięskiej drużyny z dn. 10.05.2014r., strona internetowa Rejonowego Zarządu PCK w Bolesławcu z dn. 10.05.2014r.


Web Content Display Web Content Display