Asset Publisher Asset Publisher

Back

Szlachetność ciągle w cenie

Czasy, gdy hrabia Dracula budził paraliżujący strach dawno minęły, ale przedłużająca mu życie krew ciągle jest w cenie! Co prawda, nie jest pożywką wampirów, ale właśnie dzięki niej można uratować niejedno życie. Doskonale o tym wiedzą uczestnicy, nauczyciele i osoby zaprzyjaźnione ze wschowskim Hufcem Pracy.

05.02.2015 r. w auli szkolnej odbyła się akcja krwiodawstwa. To szlachetne przedsięwzięcie cieszyło się w tym roku olbrzymim zainteresowaniem. Tradycyjnie już pierwszą osobą, która oddała krew był Paweł Jasiński, jeden z wychowawców Hufca Pracy we Wschowie. Tego, co działo się później, nie zdołali przewidzieć nawet pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Zielonej Góry. Okazało się bowiem, że ilość chętnych do oddania życiodajnego płynu przewyższyła znacznie oczekiwania przybyłych zielonogórzan.

Na koniec trochę danych statystycznych. Akcje krwiodawstwa są organizowane we wschowskim Hufcu Pracy od ponad 10 lat. W tym czasie brać uczniowska, wychowawcy, nauczyciele oraz mieszkańcy miasta, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka, oddali łącznie niemalże 250 litrów krwi. Organizacją krwiodawstwa zajmuje się od początku akcji Hufiec Pracy we Wschowie.

Podziękowaniem za szlachetną bezinteresowność honorowych krwiodawców niech będą słowa Mickiewicza:

Ten jest większy między ludźmi, kto umie służyć

I kto poświęca się dla innych.

 

Zdjęcie: Uczestnik podczas akcji krwiodawstwa


Web Content Display Web Content Display