Asset Publisher Asset Publisher

Back

Targi pracy i warsztaty - Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Skarżysku-Kamiennej

Doradca zawodowy zorganizował kolejne targi z udziałem Agencji Pośrednictwa Pracy - Otto Polska. Odbyły się 3 lutego i wzięli w nich udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, II Liceum Ogólnokształcącego, rodzice, absolwenci Hufca Pracy 13-1, bezrobotni. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją ofert pracy.

Pani Agata Głodkowska rozmawiała z kandydatami do wyjazdu za granicę. Młodzież ma do wyboru różne stanowiska pracy w Holandii i Niemczech, np. zbieracz zamówień w sieci supermarketów, pakowacz kosmetyków lub podręczników, magazynier, operator wózków widłowych. Oferty są z różnych branż, np. w supermarketach spożywczych lub firmach produkujących części samochodowe. Każda firma, z którą agencja współpracuje proponuje inne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia (różne są długość kontraktu, stawki, wymiar godzin, system zmianowy). Młodzież, ucząca się w miejscu zakwaterowania, będzie miała zapewnioną  opiekę. Sprawują ją opiekunowie-menedżerowie, konsultanci Otto Polska. Wszyscy chętni mogą skorzystać z zakwaterowania, m.in. w hotelach pracowniczych, organizowanych do pracy dojazdów ze swojego miejsca zamieszkania, dojazdów do miejsca pracy.

Przy rejestracji w Otto Polska chętny składa życiorys zawodowy, zaświadczenie  o niekaralności (po które należy wystąpić do sądu), wypełnia formularz zawierający m in. dane kontaktowe, przedstawia dowód osobisty. Agencja pośredniczy pomiędzy pracodawcą a potencjalnym pracownikiem. Jeśli kandydat spełnia oczekiwania, pozostaje podpisać umowę o pracę, która każdemu gwarantuje ubezpieczenie. W przypadku trzymiesięcznej umowy, pracownikowi już po miesiącu przysługują dwa dni urlopu.

Po targach chętni uczestniczyli w warsztatach, prowadzonych przez doradcę,. Dotyczyły one rozmowy kwalifikacyjnej.


Web Content Display Web Content Display