Asset Publisher Asset Publisher

Back

W życiu liczy się pasja

Wywiad z braćmi Milcz, uczestnikami Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

Zaprosiłam Was do rozmowy, ponieważ jestem przekonana, że dla wielu rówieśników możecie stanowić przykład młodych ludzi sukcesu, który osiągnęliście dzięki pasji, konsekwencji i determinacji. Obaj macie wiele osiągnięć w swoich dziedzinach. Przedstawcie się, proszę.

Sebastian Milcz: Jestem uczniem klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu kucharz. Moją pasją jest taniec. Odniosłem w tej dziedzinie wiele sukcesów: jestem laureatem konkursów wojewódzkich i ogólnopolskich, reprezentowałem OSiW w Wasilkowie na przeglądach talentów, na festynach. We wrześniu miałem okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne podczas międzynarodowej wizyty studyjnej.

Łukasz Milcz: Ja także uczę się w klasie III ZSZ o profilu kucharz. Jestem zawodnikiem miejscowego klubu piłkarskiego. Również reprezentuję OSiW na turniejach i to z sukcesami.

To już ostatni rok nauki w OHP. Za wami dwa lata doświadczeń, więc możecie się już pokusić o małe podsumowanie waszego pobytu w OSiW. Podzielcie się planami na przyszłość.

S.M.: Muszę przyznać, że podejmując dwa lata temu decyzję o wyborze szkoły miałem dużo wątpliwości i obaw, jak się okazało niepotrzebnie. Udało mi się pogodzić w OSiW to na czym mi zależało: naukę zawodu i doskonalenie warsztatu tanecznego. Dzięki pracy z profesjonalnym instruktorem tańca, który prowadzi zajęcia w Ośrodku, zrobiłem znaczne postępy, a dzięki zaangażowaniu kadry miałem możliwość wzięcia udziału w wielu ciekawych przedsięwzięciach. Występując w środowisku lokalnym na tyle wypromowałem siebie, że zacząłem otrzymywać fajne propozycje. Ostatnio wystąpiłem z bratem i kolegą z klasy w teledysku promującym projekt „Innowacje 15+".

Ł.M: To była przygoda. Równie mile wspominamy wycieczki i zagraniczny staż zawodowy w Niemczech. Generalnie pobyt w internacie,  to fajne doświadczenie. Mimo, że jeszcze przed nami cały rok szkolny, to już powoli myślimy o tym, co dalej i że żal będzie odchodzić.

Warto zauważyć, ze jesteście przykładem na to, że pasja pomaga i mobilizuje. Nie przeszkodziła wam w osiąganiu bardzo dobrych wyników w nauce.

S.M.: Z doświadczenia wiem, że im więcej zajęć, tym lepsza organizacja. Naprawdę warto realizować swoje pasje, wszystko można pogodzić i zorganizować.
W naszym przypadku, rozwój ułatwił pobyt w internacie, gdzie na miejscu mamy w zasadzie wszystko, czego nam potrzeba.

Życzę wam dalszych sukcesów i gratuluję determinacji z jaką dążycie do celu.

 

Autor: Joanna Kowalska- wychowawca w OSiW w Wasilkowie

Na zdjęciu  Sebastian Milcz podczas „Dni Otwartych" w OSiW  w Wasilkowie 


Web Content Display Web Content Display