Im się udało Im się udało

 • 08.01.2015

  Bo jak nie Wy... to kto?
  Na proces planowania kariery zawodowej składa się wiele czynników osobowościowych i sytuacyjnych. Niczym ryzykownym jest również postawienie tezy, że współczesnym rynkiem pracy rządzą złożone mechanizmy, które zmieniają się błyskawicznie, utrudniając tym samym młodym ludziom integrację z nim.

 • 17.12.2014

  Ekologiczny sukces uczestniczki HP 9-17 Stalowa Wola
  Uczestniczka stalowowolskiego HP 9-17 Wiktoria Pakuła zdobyła I miejsce w konkursie ekologicznym „Szanuję - nie śmiecę” organizowanym przez Polski Klub Ekologiczny „Przyjaciele ziemi” w Stalowej Woli. Wiktoria wykonała pracę plastyczną pt. „Tryptyk leśny”. O swoim sukcesie oraz pasji ekologicznej opowiedziała w rozmowie z kadrą hufca tej jednostki.

 • 17.12.2014

  Sportowy sukces Tomka
  Sport - pojęcie powszechne i jednocześnie wieloznaczne. Jest to forma aktywności człowieka, mająca na celu doskonalenie jego sił psychofizycznych, indywidualnie lub zbiorowo, według określonych reguł. Odniesienie pierwszego sukcesu budzi chęć zdobycia kolejnego. Przykładem jest uczestnik Ochotniczego Hufca Pracy 1-21 w Jaworze - Tomasz Zawada.

 • 17.12.2014

  Szukając pracy - znalazła biznes
  Kępice to niewielkie miasteczko w województwie pomorskim, liczące niespełna cztery tysiące mieszkańców. Największą bolączką jest dotkliwie doskwierające wszystkim bezrobocie. Jedną z mieszkanek Kępic jest Aneta Religa – absolwentka słupskiej jednostki 11-19 HP.

 • 15.12.2014

  Oby spełniły się marzenia!
  Każdy z nas marzy o karierze zawodowej i zarabianiu dużych pieniędzy. Aby marzenia się spełniły trzeba im w tym rozsądnie dopomóc. Uczestnicy 11-7 Hufca Pracy w Gdańsku, pomagają swoim marzeniom i powoli dochodzą do sukcesu. Realizują plany poprzez naukę i zdobywanie kwalifikacji zawodowych na praktykach w zakładach pracy. Specjalizują się w różnych zawodach: fryzjera, cukiernika, jubilera, piekarza i fotografa.

 • 11.12.2014

  Zatrzymane w kadrze
  5 grudnia zakończył się II Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Moje miasto, moja dzielnica, mój dom". Zorganizowała go warszawska jednostka 7 – 4 HP.

 • 10.12.2014

  Udział w projekcie to nie tylko zdobycie „papierka”…
  Realizacja projektów szkoleniowo-aktywizacyjnych, współfinansowanych przez Europejski Fundusz Społeczny często postrzegana jest, jako bezefektywne zbieranie „papierków" - zdobywanie kwalifikacji mimo braku szans na zatrudnienie. Czy jest tak w rzeczywistości?

 • 09.12.2014

  Sukces uczestniczki z ŚHP Nowa Sól
  "Bezimienne bohaterki - losy Matek Sybiraczek" to tytuł IV edycji wojewódzkiego konkursu, w którym wyróżnienie zdobyła Kamila Świerniak – uczestniczka Środowiskowego Hufca Pracy w Nowej Soli.

 • 20.11.2014

  Czas na zawodowców
  Wywiad z Katarzyną Golonko, absolwentką Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, uczestniczką projektu „Równi na rynku pracy - kompleksowy program wsparcia osób niepracujących”

 • 21.10.2014

  Trzymamy kciuki za Bartosza
  Realizacja Projektu „Nowe Perspektywy 2” zakończyła się w jednostce OHP w Puławach w czerwcu 2014 roku. Była to druga edycja ogólnopolskiego przedsięwzięcia realizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Grupa projektowa w Puławach liczyła 10 osób.

 • 21.10.2014

  W życiu liczy się pasja
  Wywiad z braćmi Milcz, uczestnikami Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie

 • 20.10.2014

  Czemu pasja nie przynosi sukcesów zawodowych ?
  Do doradcy zawodowego zgłaszają się klienci z problemami zawodowymi. Najczęściej rozpoznaje się u nich braki w zakresie wykształceni, bądź umiejętności poszukiwania pracy i w tym obszarze niesiemy im pomoc. Zdarza się, że nasz petent ma wiele zalet, a i tak nie może zaistnieć na rynku pracy. Wśród klientów MCK Szczytno znalazł się człowiek, którego osiągnięcia powinny wynieść go na piedestał, dać szansę rozwoju zawodowego, a jednak tak się nie stało. Dlaczego ?