Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zapoznaj się z materiałami, które dla Ciebie przygotowaliśmy!


Publikacje i materiały edukacyjne prezentowane na tej stronie zostały przygotowane w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Zakręcone kariery

Zakręcone kariery to siedem części poradników  – siedem różnych historii kariery zawodowej. Do każdego poradnika dołączony jest wywiad filmowy oraz bilans kompetencji do wypełnienia.

Jeśli nie masz pomysłu na siebie i swoja karierę edukacyjno – zawodową zapoznaj się z serią poradników Zakręcone kariery. Być może, historie zakręconych karier naszych bohaterów będą dla Ciebie inspiracją!

Kliknij i pobierz materiały:

 

Test kreatywności

Kreatywność, inaczej zwana twórczością, jest jedną z najbardziej pożądanych cech u współczesnego pracownika. Twórczość oznacza więcej pomysłów, innowacji i różne możliwości rozwiązywania problemów.

Chcesz dowiedzieć się w jakim stopniu jesteś osobą twórczą? Przyjdź do MCK i wypełnij ten prosty test!

 

 

Test umiejętności podejmowania decyzji w procesie planowania kariery edukacyjno – zawodowej


Proces planowania kariery edukacyjno – zawodowej opiera się w głównej mierze na podejmowaniu kluczowych decyzji i ustaleniu odpowiednich działań do osiągnięcia celu. Przed Tobą stoi podjęcie ważnej życiowej decyzji, co dalej robić – iść do pracy, czy dalej się uczyć, jaką wybrać szkołę i zawód, jaki rodzaj pracy podjąć? Dokonywanie tych trudnych wyborów to swego rodzaju niezwykła umiejętność, którą można świadomie doskonalić.

Chcesz  dowiedzieć się, w jakim stopniu umiesz podejmować decyzje? Przyjdź do MCK i wypełnij elektroniczny Test umiejętności podejmowania decyzji w procesie planowania kariery edukacyjno – zawodowej. Zapraszamy!

 

 

Filmy "Z OHP do kariery!"

Filmy „Z OHP do kariery” to trzy przeplatające się ze sobą historie pokazujące problemy,
z jakimi zmaga się wiele osób oraz ścieżki pomocy, z której mogą skorzystać w jednostkach OHP.

Młodzieżowe Centra Kariery - "Droga do kariery"
 Punkty Pośrednictwa Pracy - "Powrót, praca, perspektywy"
Ośrodki Szkolenia Zawodowego - "Dobry fach"


 

Vademecum poszukującego pracy


Oddajemy do Twoich rąk poradnik, który pomoże Ci w stawianiu pierwszych kroków na rynku pracy.
Poradnik składa się z dwóch części: pierwsza jest poświęcona dokumentom aplikacyjnym
(CV i listowi motywacyjnemu), druga – rozmowie kwalifikacyjnej. Mamy nadzieję, że zawarte
w nim informacje i porady pomogą Ci dobrze zaprezentować się przyszłemu pracodawcy
i znaleźć wymarzoną pracę.
Na końcu poradnika znajduje się zeszyt ćwiczeń z zadaniami, które pozwolą Ci przetestować różne umiejętności przydatne przy tworzeniu dokumentów aplikacyjnych i podczas rozmów
z pracodawcami.

Miłej lektury!

Kliknij, aby pobrać poradnik:

 

"Nie daj się zaskoczyć" – poradnik dla młodzieży wchodzącej na rynek pracy

Dlaczego już dziś warto pomyśleć o przyszłości?
Gdy rozpoczynasz naukę w szkole podstawowej, stajesz na początku drogi. Kolejno przechodzisz przez poszczególne klasy i to jest dla Ciebie najważniejsze. Potem następuje ważna zmiana – idziesz do gimnazjum. Jest to kolejny krok w Twoim życiu i nauce. Wreszcie przychodzi taka chwila, że dalsze kroki nie są już tak oczywiste – stajesz na rozdrożu i już tylko od Ciebie zależy, w którą stronę pójdziesz i jak dalej potoczą się Twoje losy. Czym będziesz zajmować się zawodowo? Musisz podjąć decyzję: co dalej? Nie wiesz, od czego zacząć? Nie martw się, nie wpadaj w panikę! Poprowadzimy Cię przez kolejne etapy planowania kariery edukacyjnej i zawodowej! Pomoże Ci przygotowany przez nas poradnik. Składa się on z dwóch części. I część dotyczy podejmowania decyzji edukacyjnych. Tu znajdziesz informacje, które będą pomocne przy wyborze kierunku dalszej nauki. II część poradnika opisuje zagadnienia związane z wyborem zawodu – w ten sposób chcemy Ci pomóc w zaplanowaniu Twojej przyszłości i poszukiwaniu odpowiedniej dla Ciebie pracy. Oprócz tego zachęcamy Cię do wykonania ćwiczeń zawartych w załączonym zeszycie. Dzięki temu zdobędziesz dodatkową wiedzę o sobie. Będziesz miał okazję, by praktycznie przygotować się do poszukiwania pracy.

Zapraszamy Cię do lektury. Powodzenia!

Kliknij, aby pobrać poradnik:

 

Gra "Zagraj o przyszłość"

Gra "Zagraj o przyszłość" jest grą decyzyjną, a jej celem jest pokazanie Ci prawidłowej ścieżki poszukiwania pracy oraz wyposażenie Cię w umiejętności poruszania się po rynku pracy. Przez wszystkie etapy poszukiwania pracy przeprowadzi Cię wirtualny doradca, który udziela wyjaśnień i wspiera w trudnych momentach gry. Doradca pomoże Ci m.in. napisać CV i list motywacyjny, pokaże możliwości kształcenia, określicie też wspólnie Twoje predyspozycje zawodowe.

Chcesz zagrać w grę i poznać etapy planowania kariery oraz poszukiwania pracy? Zapraszamy do MCK!