Публикатор Публикатор

Назад

Ekstremalne atrakcje turystyczne w Polsce

Wolny czas można spędzać na różne sposoby. Poza tradycyjnymi formami istnieje także duży wybór ciekawych atrakcji, które mogą dostarczyć potężnej dawki adrenaliny i sprawić, że długo o nich nie zapomnimy. Przedstawiamy kilka z nich.

Dream Jump

Jeżeli poszukujesz naprawdę mocnych wrażeńwybierz skok z dużej wysokości, podczas którego możliwe jest wykonywanie w powietrzu różnych akrobacji. Układ asekuracyjny z lin dynamicznych, statycznych i bloczka, który zabezpiecza skok, daje  możliwość wydłużenia swobodnego spadania do maksimum. W Polsce obiekt z którego można oddać taki skok znajduje się w Głogowie, a komin który został przygotowany specjalnie na takie potrzeby ma 222 m wysokości.

 

Fly board

Uwielbiasz atrakcje wodne? Skorzystaj z Fly Board. Daje on możliwość unoszenia się nawet do 10 m nad taflą wody, wykonywanie różnych akrobacji nad wodą, a także pływania z dużą prędkością. Wszystko to możliwe jest dzięki długiemu wężowi, który zasysa wodę i pod wpływem ciśnienia unosi osobę nad wodą. Z atrakcji tej skorzystać możesz nad Zalewem Zegrzyńskim(okolice Warszawy). Przed rozpoczęciem ewolucji zostaniesz zapoznany z podstawowymi zasadami korzystania ze sprzętu, a także otrzymasz kamizelkę oraz kask dla zapewnienia ci bezpieczeństwa. I choć na początku utrzymanie równowagi może wydawać się trudne to z pewnością dostarczy mocnych, niezapomnianych wrażeń.

 

Skok ze spadochronem

Dostarczy ci sporej dawki adrenaliny oraz da możliwość podziwiania krajobrazu z lotu ptaka. Przed skokiem zapewnione jest szkolenie oraz dobór stroju. W zależności od miejsca, które wybierzesz czekać będą różne widoki: Morze Bałtyckie, góry, pola, łąki. Dla mniej odważnych możliwy jest skok tandemowy w towarzystwie doświadczonego skoczka. Skok ze spadochronem realizowany jest przez wiele polskich aeroklubów i lotnisk, z wysokości 3000-4000 m. Taki skok na pewno gwarantuje niezapomniane przeżycia.

 

Tunel aerodynamiczny

Pomoże spełnić twoje marzenia o lataniu. Podobny jest do skoku ze spadochronem. Jeżeli  masz lęk wysokości i obawy przed skokiem z samolotu, skorzystaj z tego rodzaju atrakcji. Specjalny tunel umożliwi ci swobodne unoszenie się w powietrzu.

 

Lot balonem

Podziwiać piękno krajobrazu możesz także z gondoli balonu. Parę godzin spokojnego lotu pozwoli delektować się niezapomnianymi widokami. Loty balonem ze względów bezpieczeństwa realizowane są  kiedy pogoda jest. Najlepsze warunki pogodowe panują tuz po świcie oraz tuż przed zachodem słońca. Miasta, które oferują taka atrakcję to m.in: Sandomierz, Kielce, Kraków, Warszawa. Równie niesamowitym przeżyciem, który zapewni ci niezapomniane chwile w przestworzach mogą okazać się loty motolotnią czy paralotnią.

 

Rafting

Sporej dawki adrenaliny dostarczy ci także ekstremalny spływ rzeką na specjalnych pontonach, czyli rafting. Najlepiej spróbować go na przełomie Dunajca w Pieninach, gdzie trasa jest niezwykle malownicza. Podobnie jesttakże na rzece Białce w Kotlinie Kłodzkiej oraz na Dolnym Śląsku czy w Sudetach. Swoich sił możesz również spróbować na sztucznych torach kajakarstwa górskiego np. w Krakowie.

 

Wspinaczka

Ciekawą propozycją dla ciebie może okazać się także zdobywanie szczytów górskich. Na południu naszego kraju jest wiele miejsc, gdzie możesz rozpocząć przygodę ze wspinaczką, (np.Jura Krakowsko-Częstochowska).

 

Off road

Jeżeli jesteś fanem motoryzacji i chcesz spróbować swoich sił za kierownicą auta terenowego wybierz się na off road. Jazda po bagnistych i piaszczystych terenach, po bezdrożach (gdzie do pokonania są różne przeszkody) specjalnie do tego przystosowanym pojazdem z pewnością dostarczy sporej dawki emocji i będzie niezapomnianym przeżyciem . Nie musisz posiadać dodatkowych umiejętności, wystarczy że masz prawo jazdy, a w razie pytań pomocą służy instruktor, który zadba także o twoje bezpieczeństwo.

 

Autor: Agnieszka Hajduk

Źródło:

http://podroze.se.pl/aktywnie/sporty-ekstremalne/gdzie-uprawiac-sporty-ekstremalne-w-polsce/5773/

http://zwierciadlo.pl/lifestyle/ekstremalne-atrakcje-turystyczne-w-polsce


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента