Публикатор Публикатор

Назад

IV Sieradzki Jarmark Powiatowy

W dniach 14-15 września 2013r. w Sieradzu odbył się IV Sieradzki Jarmark Powiatowy pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej zorganizowany przez Starostwo Powiatowe. Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem „Nauka i praca”, stąd obok stoisk pracodawców z regionu, szkół i placówek oświatowych, firm, banków swoje stoisko miało również CEiPM OHP w Sieradzu. W niedzielne przedpołudnie do Sieradza przyjechał patron imprezy, czyli minister Władysław Kosiniak-Kamysz oraz poseł na Sejm RP Mieczysław Łuczak.

Połowa września 2013 r. to czas na czwartą  już edycję Jarmarku Powiatowego, jaki zorganizowało Starostwo Powiatowe w Sieradzu. W programie tej imprezy plenerowej nie zabrakło występów artystycznych, kapel z powiatu sieradzkiego, kiermaszy artykułów spożywczych i przemysłowych, warsztatów pieczenia chleba oraz licznych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Podczas otwartej konferencji popularno-naukowej, która miała miejsce w Starostwie Powiatowym, referat pod tytułem: „Edukacja-szanse i zagrożenia” wygłosił dr Jakub Bartoszewski na zaproszenie Dyrektora CEiPM w Sieradzu Karola Owczarka.

W drugim dniu na jarmarku pojawił się Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz. Minister odwiedził również stoisko przygotowane przez sieradzkie CEiPM OHP. Był doskonale zorientowany w strukturach i działalności Ochotniczych Hufców Pracy, z aprobatą wyrażał się  o naszych działaniach mających na celu pracę z młodzieżą. Z zainteresowaniem wysłuchał aktualnej oferty CEiPM, związanej przede wszystkim ze szkoleniami, kursami zawodowymi i ofertami pracy dla ludzi młodych do 25. roku życia. „Nie możemy stracić pokoleń i dlatego to właśnie młodzież potrzebuje największego wsparcia a jednostki OHP realizują zadania z tym związane już od wielu lat. Lekiem na zmniejszenie bezrobocia jest kształcenie dualne czyli nauka plus praktyka, a więc odbudowa szkolnictwa zawodowego w Polsce” - takie słowa padły z ust ministra Kosiniaka-Kamysza w rozmowie z pracownikami CEiPM w Sieradzu. W paradzie gmin ulicami Sieradza przeszli także minister Władysław Kosiniak-Kamysz oraz poseł Mieczysław Łuczak.

Zorganizowany na Placu Wojewódzkim w Sieradzu IV Jarmark tradycyjnie pozwala dostrzec uroki wszystkich gmin należących do powiatu sieradzkiego oraz stwarza okazję do zaprezentowania działalności instytucji szkoleniowych i oświatowych oraz pracodawców, którzy oferują zatrudnienie w naszym regionie. Tegoroczna impreza cieszyła się ogromną popularnością wśród dorosłych oraz młodzieży, która licznie przybyła na wieczorny koncert zespołu „Łzy” i pokaz fajerwerków.

Magdalena Owczarek, OSZ Sieradz
Foto: Magdalena Owczarek,  Piotr Andrzejak, sieradz.com.pl


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента