Публикатор Публикатор

Назад

Lubisz psy i koty? Zostań groomerem!

Jeżeli jesteś osobą, która w chwili obecnej stoi przed wyborem zawodu, a bardzo lubisz czworonogi, zastanów się czy nie chcesz zostać groomerem.

Groomer (z ang. groom-pielęgnować) to specjalista w dziedzinie fryzjerstwa psów i kotów. Zawód ten cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Zapotrzebowanie na tego typu usługi ciągle wzrasta.

Do zakresu obowiązków groomera należy przede wszystkim strzyżenie i przycinanie sierści, czesanie i golenie. Bardzo często właściciele czworonogów chcą także trymowania sierści tzn. usuwania martwej sierści zwierzęcia, kołtunów i filcu. Z dodatkowych pożądanych zabiegów można wymienić: kąpanie, obcinanie pazurów i malowanie ich specjalnymi lakierami.

Predyspozycje zawodowe:

Aby dobrze wykonywać swoje obowiązki przede wszystkim trzeba lubić i szanować psy i koty. Niezbędna jest także duża cierpliwość. Odpowiednie podejście do czworonoga pozwoli zredukować jego stres do minimum. Zapobiegnie to agresywnym zachowaniom zwierząt. Nie zapominać należy, że osoba chcąca zostać groomerem nie może mieć alergii na sierść.

Wykształcenie i szkolenia:

Odpowiednią wiedzę można zdobyć na kursach i szkoleniach tematycznych jak np.: organizacja pracy w salonie fryzjerskim, wyposażenie salonu, wiedza o podstawowych zachowaniach psów i kotów, kursy behawiorystyczne (znajomość zwierzęcej psychiki) oraz najnowsze trendy w strzyżeniu poszczególnych ras.


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента