Публикатор Публикатор

Назад

Sukces w młodym wieku

Sukces to stan zamierzony, zrealizowany w przeciągu pewnego czasu. Czym jest? Sukces ma wiele definicji, dla każdego może oznaczać coś innego. Nadrzędny cel jest przeważnie dla wszystkich taki sam - spełnienie osobistych marzeń lub realizacja planów zawodowych. Czy można osiągnąć sukces w młodym wieku?

Prawdziwy sukces polega na rozwinięciu swojego potencjału i wykorzystaniu możliwości życiowych, dlatego dla każdego będzie czymś innym – niezależnie od wieku.

Coraz częściej słyszmy w mediach o sukcesach zawodowych młodych osób w różnych branżach np. modowych, sportowych, hobbistycznych. Świat otwiera drzwi do powodzenia młodym pasjonatom, którzy chcą pokazać swoje pomysły i talenty. Wielu z nich zakłada własną działalność gospodarczą.

Wiek nie jest barierą w osiąganiu sukcesów. Młodzi ludzie mają dużo energii i zapału, łatwo przyzwyczajają się do częstych zmian. Wiek nie ma znaczenia, liczą się umiejętności. Pracodawcy coraz częściej doceniają młodych pracowników pozwalają im na zdobycie doświadczenia, mimo popełnianych błędów i potknięć podczas wykonywania pierwszych obowiązków. Trzeba pamiętać, że zawsze istnieje ryzyko porażki. Każdy pracownik ponosi odpowiedzialność za efekty swoich działań. Pracodawcy stawiają na pomysł, nie na wiek. Oczywiście istnieją firmy w których doświadczenie może być wyżej cenione. Młodzi ludzie mają świadomość, że jego brak idzie w parze z licznymi porażkami, które powinny zdeterminować do dalszego działania. Takie cechy wyróżniają ich dziś na rynku pracy.

Młodzi ludzie mają większą świadomość istniejących trendów zawodowych i kulturalnych. Śledzą nowości, czerpią inspirację do działania oraz motywują się wzajemnie poprzez wymianę wiadomości. Internet jest dla nich często źródłem pomysłów, życiowych przykładów na osiągnięcie sukcesu. Jednym z wielu jest np. założyciel portalu społecznościowego, z którego dziś korzysta niemal każdy.

Młodzi czepią wiedzę i wzorują się na ludziach sukcesu, którzy w różnych dziedzinach życia odnieśli sukces zawodowy lub prywatny. Zdobywają nową wiedzę, poszukują ciekawych szkoleń i kursów. Cały czas podwyższają poziom swojego wykształcenia. Nie ma recepty na sukces. Liczy się odwaga, siła przebicia, motywacja i dużo szczęścia.

Ludzie młodzi, którzy odnieśli sukces zawodowy nie potrzebują niczego udowadniać. Robią to pokazując, że wiek nie ma znaczenia. Trudniejsze wyzwania za młodu, jakie towarzyszą sukcesowi potęgują zdobywanie doświadczenia. A młodość? Daje dużo czasu i zapału na pomnażanie osiągnięć.

Autor: Justyna Mantajewska - pośrednik pracy PPP Tarnowskie Góry.


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента