Публикатор Публикатор

Назад

Szkolenia OHP szansą dla młodzieży na pracę w nowym zawodzie

Od 24 lutego do 25 marca 2015 r. trwają bezpłatne kwalifikacyjne kursy zawodowe zorganizowane dla uczestników grupy II z Ośrodka Szkolenia Zawodowego OHP w Szczecinku w ramach projektu „Równi na rynku pracy – YEI", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu „Gwarancje dla młodzieży - Operacji wspieranej w ramach inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych", realizowanego przez Zachodniopomorską Wojewódzką Komendę OHP w Szczecinie.

Beneficjenci projektu po odbyciu zajęć teoretycznych obecnie uczestniczą do zajęciach praktycznych przyuczających do nowego zawodu: „Sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej i programu magazynowego", „Opiekunka osób starszych i niepełnosprawnych", „Magazynier z obsługą wózka jezdniowego, kasy fiskalnej i magazynowego programu komputerowego" i „Fryzjer".

Dla Natalii i Łukasza - uczestników projektu, nauczenie się zawodu fryzjera to nie tylko ciekawa dla nich pierwsza profesja, ale i rozwijanie swych zainteresowań. W trakcie praktyki pod okiem doświadczonego instruktora doskonalą umiejętności w strzyżeniu i modelowaniu włosów tak, aby osiągnąć efekt oczekiwany przez klienta. Ponadto poznają tajniki koloryzowania, farbowania, rozjaśniania, balejażu, tworzenia pasemek, przedłużania lub zagęszczania włosów oraz przeprowadzania zabiegów regeneracyjnych włosów zniszczonych.

Przed uczestnikami projektu nie lada wyzwanie, gdyż od dobrego fryzjera wymagane są nie tylko umiejętności fryzjerskie, ale również zmysł estetyczny, wyobraźnia, a przede wszystkim słuchanie wskazówek, życzeń klienta i szanowanie jego decyzji. Projekt „Równi na rynku pracy - YEI" również umożliwia młodym odbycie półrocznego stażu pracy w nowym zawodzie zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy.

Autor tekstu i zdjęcia: Roman Tranbowicz – OSZ Szczecinek


Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента