Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

10 darmowych aplikacji, które poprawią twoją efektywność

2022-09-06

Odkładanie spraw na później nie jest dobrym pomysłem. Nic też bardziej mylnego, jeśli myślisz, że jesteś bardziej efektywny, kiedy robisz kilka rzeczy naraz.

Sprawdź aplikacje, które poprawią twoją efektywność i przekonaj się, jak bardzo pomocnym rozwiązaniem mogą się stać.

 

Wunderlist

Aplikacja, która pomoże ci stworzyć listę rzeczy do wykonania np. listę zakupów, potrzebnych rzeczy na wyjazd, filmów do obejrzenia, książek do przeczytania itp. Zadania możesz grupować w foldery, dodawać daty, dzięki czemu wiesz, co i kiedy masz do zrobienia.

 

Brain Focus

Zarządza czasem i motywuje cię do pracy. Dzięki niej wykonujesz swoje zadania w maksymalnej koncentracji i skupieniu, a potem odbierasz nagrodę w postaci przerwy!

 

Pushbullet

Aplikacja, która ma potencjał i pozwoli ci zaoszczędzić sporo czasu. To wielozadaniowe narzędzie do synchronizacji powiadomień między urządzeniami. Dzięki Pushbullet możesz pisać SMS-y bez użycia telefonu. Każde powiadomienie wyświetla się na ekranie komputera, więc nie musisz za każdym razem szukać telefonu.

 

Nie potrafisz skutecznie skupić się na nauce lub pracy? Skorzystaj z naszych porad!

 

Productivity Owl (Chrome)

Z pewnością poprawi twoją efektywność.  Jest to dodatek do przeglądarki Chrome, który pomoże ci szybko znaleźć informacje, których potrzebujesz. Dzięki niemu wrócisz do pracy bez zbędnego przeglądania internetu. Na twoim ekranie pojawi się latająca sowa, która skutecznie zniechęci cię do dalszego przeglądania stron.

 

7 weeks

Jeśli rzadko otwierasz swój papierowy kalendarz, koniecznie sprawdź tę aplikację. To taki wirtualny dziennik, który w 7 tygodni pomoże uporządkować ci planowanie i odhaczać to, co już zrobiłeś.  Na ekranie jest 49 kwadracików. Każdy z nich to jeden dzień. Jeśli wykonasz zaplanowane zadanie, stawiasz krzyżyk.

 

Nozbe

Pomoże twojej efektywności wystrzelić w górę. Świetnie zarządza czasem i twoimi planami. Sam wprowadzasz zadania, a aplikacja pilnuje, żebyś wykonał je zgodnie z planem.

 

Offtime

Skutecznie blokuje wszystkie rozpraszacze: powiadomienia z social media, gier, SMS-ów, telefonów przychodzących, które przeszkadzają ci w pełnym skupieniu. Twój telefon po prostu milczy przez określony czas.

 

Focus booster

Ta aplikacja to banalnie prosta gra, która zmusza cię do ciągłego skupienia przez np. 25 min, po czym robisz sobie 5 min przerwy. Pracujesz krótko i intensywnie, ale przy pełny skupieniu.

 

Habitica

Coś, co cyklicznie powtarzasz, z czasem zazwyczaj staje się twoim nawykiem. Habitica to aplikacja w formie gry, która pomoże ci budować dobre nawyki. Zbierasz punkty i widzisz postępy.

 

Rescue Time

Śledzi twoje sukcesy. Jeśli nie wiesz, czy idziesz w dobrym kierunku, nie widzisz, czy cokolwiek się zmieniło, wypróbuj tę aplikację. Nie ma znaczenia, czy próbujesz się odchudzać, odkładać pieniądze, lepiej się uczyć, czy pracować wydajniej. Po zainstalowaniu aplikacja zaczyna zbierać dane na jakie strony wchodzisz, i ile czasu na nich spędzasz. Dodatkowo masz codzienny raport, co zrobiłeś przez cały dzień.

 

 

Zestawienie przygotowała Joanna Bogucka

 

Źródła:

https://blog.dmarcinkowski.pl/wunderlist-z-czym-to-si%C4%99-je-i-jak-wykorzysta%C4%87-jego-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-7109c68f169a

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.AT.PomodoroTimer&hl=pl&gl=US

https://lepszymanager.pl/7-aplikacji-podnoszacych-produktywnosc/

 


Widok zawartości stron Widok zawartości stron