Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Angelika - nasza wyjątkowa absolwentka

Niektórzy uczęszczają do Ochotniczych Hufców Pracy jedynie, aby ukończyć jakaś szkołę. Są też tacy, którzy w czasie swojego pobytu dają z siebie wszystko, a po zakończeniu nauki odnoszą sukcesy zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Jedną z takich osób jest nasza absolwentka z 2014 roku Angelika Sroczyńska.

20170407_Talerz_1160.jpg

Zdobywanie nowych umiejętności

Angelika trafiła do nas we wrześniu 2011 roku. Miała wtedy 15 lat i pomimo tak młodego wieku miała za sobą ogromny bagaż złych doświadczeń. Wybrała przyuczenie do zawodu kucharza, ponieważ gotowanie było jej pasją i właśnie to chciała robić w życiu. Angelika od samego początku wyróżniała się na tle pozostałych uczniów. Czynnie brała udział we wszystkich możliwych przedsięwzięciach organizowanych przez naszą jednostkę. Dziewczynie bardzo zależało, na podnoszeniu swoich kwalifikacji oraz na zdobywaniu różnego rodzaju umiejętności, które przydałyby się jej w dalszej pracy zawodowej.

„Przez trzy lata byłam przewodniczącą Rady Młodzieży, co nauczyło mnie pewności siebie i stanowczości. Dzięki temu, że trafiłam do OHP miałam możliwość wzięcia udziału w różnych przedsięwzięciach, takich jak wymiany międzynarodowe, projekty, kursy doszkalające. Nie wiem czy są jakieś szkoły, które organizują aż tyle zajęć dla młodzieży co OHP „– wspomniała Angelika podczas rozmowy.

W gronie wybitnych uczestników OHP

Wyjątkowość Angeliki polegała na wrażliwości na potrzeby innych, dlatego od początku pobytu mocno zaangażowała się we współpracę z zielonogórskim Domem  Pomocy Społecznej. Wykonywała również prace społeczne na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Ogromnym sukcesem i wyróżnieniem Angeliki był fakt, iż przez dwa lata była w „ Złotej 11 OHP", czyli należała do grona wybitnych uczestników Ochotniczych Hufców Pracy w województwie lubuskim.

Zaraz po ukończeniu gimnazjum nasza absolwentka podjęła zatrudnienie w restauracji jako kucharz. Po roku ciężkiej pracy awansowała na zastępcę kierownika.

„Przygoda z OHP była dla mnie bardzo ważnym etapem w życiu. Poznałam wiele osób, które we mnie wierzyły. Czasami nawet bardziej niż ja sama. Udało mi się nabrać pewności siebie, a także stałam się bardziej samodzielna, co przyczyniło się do mojego dzisiejszego sukcesu zawodowego” – podkreśliła Angelika podczas naszej rozmowy.

Dziś Angelika ma 20 lat jest piękną, mądrą kobietą, która swoje życiowe doświadczenia będzie mogła już wkrótce przekazać swojemu dziecku, ponieważ w lipcu zostanie szczęśliwą mamą.

 

Autor: Joanna Maliwiecka – wychowawca w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Zielonej Górze.

Zdjęcie: Angelika Sroczyńska


Widok zawartości stron Widok zawartości stron