Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Co będzie najlepszym podziękowaniem?

Myślisz czasem o tym, skąd się biorą: jedzenie w lodówce, czyste koszulki w szafce i świeżo uprane skarpetki w szufladzie? Jak to się dzieje, że pod nosem masz zawsze śniadanie, obiad i kolację? A jeśli tylko potrzebujesz w domu jeszcze czegoś – wystarczy dobrze się rozejrzeć, a na pewno wszystko znajdzie się na swoim miejscu…

A jeśli nawet nie – wystarczy zapytać mamę, która na pewno ci pomoże! I to jest właśnie odpowiedź na wszelkie domowe i życiowe „jak, skąd i dlaczego”.

Właściwe pytanie powinno brzmieć „Dzięki komu?” A właściwa odpowiedź: Dzięki mamie!

Nie chcemy namawiać cię na rzewne wspomnienia z dzieciństwa, w których mamy odgrywają kluczową rolę. Może pamiętasz, jak cię karmiła, ubierała, pomagała nauczyć się podstawowych czynności i tego, o co tak naprawdę chodzi w otaczającym cię świecie? A może nie pamiętasz. To nie takie istotne. Bo liczy się tu i teraz.

Bo teraz, kiedy jesteś świadomą nastoletnią osobą, uświadom sobie, że matka – jaka by nie była pod względem charakteru – kocha swoje dziecko najbardziej na świecie. Że najczęściej jest w stanie zrobić dla ciebie wszystko, a na pewno bardzo wiele. Że nie ma rzeczy, na której zależałoby jej tak bardzo jak na tym, żeby ci się życiu powiodło.

Jeśli więc czasem zapominasz okazywać mamie wdzięczność za zwykłą codzienną pomoc i troskę, pamiętaj, że dziś jest dzień, kiedy możesz to wszystko nadrobić. W Dzień Matki masz szansę okazać jej swoją miłość i wdzięczność za wszystkie chwile, w których bez niej coś by ci się nie udało.

Jak to zrobić? Kwiaty, czekoladki czy drobny prezent na pewno będzie miłym podziękowaniem. Ale jest coś więcej, co możesz zrobić.

Żyj tak, żeby była z Ciebie dumna. Żyj uczciwie, pomagaj innym, nie zapominaj o swoich pasjach i dążeniu do obranych celów. Tak samo jak dla ciebie, dla niej też ważne są twoje zadowolenie z życia, dobra praca i fajne plany na przyszłość.

Dlatego dziękuj jej codziennie, będąc dobrym człowiekiem i fajnym nastolatkiem :)


Widok zawartości stron Widok zawartości stron