Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Dlaczego nie warto spieszyć się do dorosłości?

Myślisz czasem o tym, jak fajnie byłoby mieć w końcu 18 lat i robić, co się chce? Nikogo nie słuchać, na nic nie zważać, tylko żyć po swojemu i cieszyć wolnością od ciągłych nakazów i zakazów?

Niestety, to tylko wygląda tak różowo, ale w rzeczywistości takie wspaniałe nie jest… Nie chcemy cię straszyć, pisząc, że dorosłość jest ciężka i nieprzyjemna, bo tak nie jest! Dorosłość jest ok, ale tylko wtedy, kiedy naprawdę przyszedł na nią czas.

Wcześniej naprawdę nie ma po co się do niej spieszyć! Przecież bycie dzieckiem i nastolatkiem to najfajniejszy czas w życiu. Możesz wtedy bez reszty oddawać się ulubionym zajęciom i to właśnie wtedy jest czas na prawdziwą beztroskę.

Owszem, musisz chodzić do szkoły, mieć odrobione na czas lekcje, uczyć się na sprawdziany, wynosić śmieci, sprzątać swój pokój i czasem pomóc w czymś rodzicom, ale to wszystko to nic wobec  machiny zwanej dorosłością.

Dlatego już dzisiaj spójrz na swój wiek z innej perspektywy i pamiętaj, że zanim za kilka lat na dobre wpadniesz w machinę zwaną dorosłością, jeszcze przez jakiś czas możesz beztrosko:

  • Oddawać się swoim pasjom i zainteresowaniom. Przecież codziennie, jeśli się postarasz, znajdujesz czas na piłkę, rower, rysowanie czy granie.
  • Spotykać się z przyjaciółmi i dobrze razem bawić. Plac zabaw, boisko, park, las, wypad na pizzę – wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
  • Bawić się, kiedy tylko zechcesz. Tak – dyskoteki, wspólne wyjścia ze znajomymi, wycieczki, ogniska, pikniki, sport – czas na to wszystko jest właśnie teraz!
  • Spędzać czas z rodziną – rodzicami, rodzeństwem, babcią i dziadkiem. Doceniaj teraz te wspólne chwile, bo kiedyś możesz nie mieć na nie już tyle czasu.
  • Rozwijać się i uczyć nowych rzeczy o świecie. Bo nauka to wspaniała część dzieciństwa i wieku nastoletniego. Trzeba się tylko na to otworzyć.

Jeśli więc czasem będzie ci się wydawać, że dowód osobisty jest rozwiązaniem wszystkich twoich wątpliwości i problemów – przypomnij sobie powyższą listę i zastanów, czy świat nie jest cudowny, kiedy jest się dzieckiem lub nastolatkiem? :)


Widok zawartości stron Widok zawartości stron