Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Erasmus Plus drogą do sukcesu

Paweł był uczestnikiem OHP od 2015 roku. Do nauki zawodu wybrał zawód kucharza bo gotowanie to jego pasja. Na praktyczną naukę zawodu trafił do jednego z wiodących hoteli na terenie Skarżyska Kamiennej. To tu okazało się, że chłopak ma po prostu talent.

Erasmu-Plus-droga-do-sukcesu_1160.jpg

Paweł brał udział w wielu przedsięwzięciach realizowanych przez skarżyski Hufiec Pracy. Pracodawca, u którego realizował praktyczną naukę zawodu bardzo cenił jego pracę. Wysyłał go na szkolenia prowadzone przez wybitnych szefów kuchni. Chłopak po ukończeniu nauki szkolnej ma już  zapewnione miejsce w zespole pracowników gastronomicznych hotelu.    

Paweł o sobie …

„Od dzieciństwa ciągnęło mnie do kuchni. Podpatrywałem swoją mamę podczas gotowania. To spowodowało, że wybrałem szkołę gastronomiczną. Dzięki uczestnictwu w OHP mogę realizować praktyczną naukę zawodu w zawodzie kucharza u prywatnego pracodawcy. Praca w kuchni to dla mnie nie tylko nauka, ale również wielka przygoda. Moją pasją jest tworzenie nowych przepisów  i eksperymentowanie z potrawami. Moja Pani instruktor jest dla mnie wspaniałym mentorem. Dzięki niej i właścicielce, która umożliwia mi podnoszenie kwalifikacji na szkoleniach optymistycznie mogę patrzeć w swoją przyszłość zawodową ".

Zagraniczna przygoda…

Projekt Erasmus Plus 2017 był jednym z działań w skarżyskim Hufcu Pracy, w którym wzięło udział 16 uczestników OHP. Jednym z tych, którzy wyjechali w ramach  projektu na praktyki zagraniczne do Wielkiej Brytanii był właśnie Paweł. Swoje zagraniczne praktyki odbywał w restauracji The Littleton Arms w Penkridge. Szef kuchni, pod okiem którego Paweł poznawał tajniki angielskiej kuchni, od pierwszego dnia praktyk zauważył jego miłość i predyspozycje do kucharstwa.

Każdego dnia Paweł zdobywał nowe umiejętności i nabierał doświadczenia. Jako jedyny z grupy kucharzy dostał kolejną ofertę pracy w brytyjskiej restauracji po ukończeniu szkoły. Jest to dla niego wielkie wyróżnienie i wielka szansa.

Czy z niej skorzysta, czas pokaże.

Warto się angażować ….

Paweł jest dowodem na to, że uczestnictwo w OHP i działaniach, które proponuje jest wielką szansą na odniesienie sukcesu  w kraju i za granicą.

Projekt Erasmus Plus to niesamowita okazja nie tylko na zdobycie cennego doświadczenia, ale także do poznawania świata. Dzięki udziałowi w projekcie możesz zdobyć nowe umiejętności i rozpocząć karierę w krajach europejskich.       

 

Autor tekstu: wychowawca 13-1 Hufca Pracy Justyna Warwas


Widok zawartości stron Widok zawartości stron