Wydawca treści Wydawca treści

Powrót

Inspirujące kanały o fryzjerstwie na YouTubie

2022-11-04

Interesujesz się fryzjerstwem? A może kształcisz się w zawodzie fryzjera? Sprawdź, jakie kanały o fryzjerstwie na YouTubie warto znać – być może znajdziesz ciekawą inspirację do nauki lub pracy.

Kanały dotyczące różnych zawodów to potężny dział na YouTubie, a wśród nich z powodzeniem można znaleźć ciekawe filmy na temat zawodu fryzjera. Obejrzycie na nich filmy doświadczonych mistrzów fryzjerstwa, ale też młodych fryzjerów lub tzw. włosomaniaków, którzy trzymają rękę na pulsie, jeśli chodzi o najnowsze trendy w dziedzinie strzyżenia, stylizacji, koloryzacji i pielęgnacji włosów.

Kolejność prezentowanych kanałów przypadkowa, a na końcu mały bonus.

 

Fengii

Fengii to fryzjer, szkoleniowiec i autor projektu Fengii Fundament, a także twórca pierwszych kursów online dla fryzjerów w Polsce. Jego nowatorskie podejście zaowocowało filmami, dzięki którym fryzjerzy mogą doskonalić swoje umiejętności. Więcej filmów znajdziecie oczywiście na jego kanale.

 

 

 

Warsztat Fryzur Męskich Barbershop

Na tym kanale znajdziecie dużo praktycznych wskazówek dotyczących zawodu barbera, wystarczy wymienić przykładowe tematy poruszane w filmach: Jak dbać o shaver? Jak prawidłowo czyścić suszarkę? Jak ostrzyc się samemu? Jak wyzerować maszynkę? Jednym zdaniem: dużo użytecznych informacji o barberingu! Polecamy cały kanał i wrzucamy przykładowy film:

 

 

 

Olha Fesenko

Kosmetyki do stylizacji włosów, modne fryzury, robienie fal prostownicą, kucyki i warkocze – to tylko niektóre tematy, które porusza Olha Fesenko na swoim kanale. Jej filmy zadowolą osoby poszukujące inspiracji do stylizacji fryzur. Warto też obejrzeć dość świeżą relację z egzaminu czeladniczego.

 

 

 

Education by Dobrawa

Kanał poświęcony głównie szkoleniom fryzjerskim. Oprócz tematyki doskonalenia się w zawodzie, w filmach znajdziecie też porady na temat prowadzenia salonu, praktyczne instrukcje cięć oraz serię „szybkie porady fryzjerskie”. Z pewnością warto zajrzeć na ten kanał.

 

 

 

Zakręcovnia

Emilia Fiedorowicz to prawdziwa włosomaniaczka, która na swoim kanale Zakręcovnia zajmuje się trochę niszowym tematem, jakim jest pielęgnacja włosów kręconych. Niby temat nie dla każdego, ale warto zajrzeć i zobaczyć, z jaką pasją ta młoda osoba opowiada o włosach. Dużo praktycznych porad i typowo „youtuberowy” styl video – sprawdźcie sami.

 

 

 

Wwwlosy.pl

Kolejny kanał raczej dla włosomaniaków niż profesjonalistów, jednak pełen użytecznych porad. Warto zajrzeć choćby po to, by zobaczyć, jakie treści na temat włosów są popularne wśród odbiorców.

 

 

 

Maciej Maniewski

Maciej Maniewski to właściciel salonów i akademii fryzjerskich dla profesjonalistów, a także fryzjer gwiazd. Na swoim kanale dzieli się wiedzą na temat strzyżenia, pielęgnacji i stylizacji włosów, pokazuje też metamorfozy znanych osób. Warto zajrzeć po sporą dawkę profesjonalnej wiedzy.

 

 

Brad Mondo

Na koniec coś ekstra – kanał zagraniczny (po angielsku), ale zdecydowanie wart poznania (świadczy o tym choćby liczba subskrybentów - 7,6 mln!) Brad Mondo to właściwie kultowa postać na amerykańskim i światowym YouTubie. Jest fryzjerem, który zdobył popularność, komentując wpadki w farbowaniu i ścinaniu włosów. Jest praktykiem, który potrafi pokazać swoje mistrzostwo na zwykłej główce treningowej, zobaczcie sami:

 

 

 

 

Zestawienie przygotowała: Joanna Buharewicz


Widok zawartości stron Widok zawartości stron